Ronaldo kėrkon tri pikė ndaj Shqipėrisė

Shko poshtė

Ronaldo kėrkon tri pikė ndaj Shqipėrisė

Mesazh  GenTToGolD prej Tue Oct 14, 2008 12:15 am

[b]Ronaldo kėrkon tri pikė ndaj Shqipėrisė[/b]

[img]http://www.shqipmedia.com/wp-content/uploads/2008/10/cristiano_ronaldo-300x225.jpg[/img]
[b]Kristiano Ronaldo ėshtė rikthyer nė skuadrėn kombėtare, pas mungesės nė
dy ndeshjet e para tė Portugalisė pėr eliminatoret e Botėrorit 2010.
Kthimi i tij e ndihmoi Portugalinė qė tė nxjerrė njė pikė si mysafire
nė Suedi. “Nė pjesėn e parė kishim vėshtirėsi, por pas 25 minutave lojė
arritėm tė ambientohemi nė lojėn e tyre dhe tė jemi mė tė rrezikshėm.
Nė pjesėn e dytė ishim edhe mė tė mirė dhe arritėm ta vėjmė nė
vėshtirėsi disa herė portierin suedez. Mė duhet tė pėrgėzoj
bashkėlojtarėt e mi pėr vullnetin dhe shpirtin luftarak”, ka theksuar
Ronaldo. Ndėrkohė nė lidhje me ndeshjen e sė mėrkurės nė Braga ndaj
Shqipėrisė, njėri nga futbollistėt mė tė mirė pėr momentin nė botė,
ėshtė shprehur optimist. “Ne nuk mendojmė pėr tjerėt. Qėllimi ynė ėshtė
tė arkėtojmė edhe tri pikė tjera dhe jam i bindur se do ta bėjmė kėtė.
Por, me kėtė rast dua tė kėrkoj edhe mbėshtetjen e tifozėve, gjė e cila
ėshtė shumė e rėndėsishme pėr ne”, ka theksuar Ronaldo.[/b]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3602
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi