Platini: Fishkellimat? Reagim ndaj politikes

Shko poshtė

Platini: Fishkellimat? Reagim ndaj politikes

Mesazh  GenTToGolD prej Fri Oct 17, 2008 8:53 pm

[center][b]Platini: Fishkellimat? Reagim ndaj politikes[/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/Platini.jpg[/img]

[b]Ne nje interviste dhene per gazeten “Le Monde”, Platini komenton
fishkellimat ndaj himnit francez ne ndeshjen kunder Tunizise, duke
thene se ato ishin nje reagim ndaj politikes franceze dhe jo ndaj
Frances.[/b]
Michel Platini hap nje vater te re “konflikti”. Ish sulmuesi francez, tashme shef i UEFA-s ka
dale kunder politikes se vendit te tij. Ne nje interviste dhene per gazeten “Le Monde”, Platini komenton fishkellimat ndaj himnit francez ne ndeshjen kunder Tunizise, duke thene se ato ishin nje reagim
ndaj politikes franceze dhe jo ndaj Frances. “Ato fishkellima nuk ishin fyerje per Francen, por kjo do te thote se futbolli eshte peng i politikes. 30 vjet me pare kur luaja futboll, Marsejeza fishkellehej ne
te gjitha stadiumet, por ne ate kohe politikanet nuk interesoheshin per futbollin. Sot per njerezit me funksione politike, eshte bere e zakonshme qe te mbajne qendrime”, u shpreh Platini. Fishkellimat
e emigranteve tuniziane ndaj himnit francez ne ndeshjen miqesore France-Tunizi, ngjallen reagimet e ashpra te presidentit dhe kryeministrit francez, te cilet shkuan deri aty sa te kercenonin me
pezullimin e takimit ne raste te tilla.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi