Real Madrid, Cannavaro kerkon kontrate te re

Shko poshtė

Real Madrid, Cannavaro kerkon kontrate te re

Mesazh  GenTToGolD prej Tue Oct 14, 2008 12:30 am

[center][b]Real Madrid, Cannavaro kerkon kontrate te re[/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/cannavarooo.jpg[/img]
[b]Mbrojtesi kampion bote kerkon te shtyje edhe per nje vit kontraten e cila skadon ne qershor te vitit 2009. [/b]
Fabio Cannavaro flet shkurt dhe qarte. “Nuk dua te largohem
nga Real Madrid dhe te gjithe dine kete”, shprehet kapiteni i Italise,
duke hedhur poshte zerat per nje transferim te mundshem tek Napoli ne
sezonin e ardhshem. “Dua te rinovoj kontraten me Real Madrid
edhe per te pakten 1 vit”, thekson mbrojtesi kampion bote ne nje
interviste dhene per te perditshmen “AS”. Sipas mediave, Cannavaro u ka
kerkuar drejtuesve te klubit “merengues” zgjatjen e kontrates, e cila
skadon ne qershor te vitit 2009. Pas fillimit zhgenjyes ne
vitin 2006, Fabio Cannavaro eshte kthyer ne formen e tij me te mire,
duke marre rolin e liderit ne repartin e prapavijes se skuadres se
Schuster. Cannavaro eshte gjithashtu edhe nje simbol per Italine e
Lippi-t, ku vazhdon te jete nje nga shtyllat kryesore te ekipit.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3812
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi