Argjentina, largohet tekniku Alfio Basile

Shko poshtė

Argjentina, largohet tekniku Alfio Basile

Mesazh  GenTToGolD prej Fri Oct 17, 2008 8:47 pm

[center][b]Argjentina, largohet tekniku Alfio Basile[/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/basile-alfio.jpg[/img]

[b]Humbja ne transferten e veshtire te Kilit me rezultatin 1-0 ka shkaktuar largimin e parevokueshem te teknikut Alfio Basile. [/b]
Krize e plote ne kampin e kombetares se Argjentines. Humbja ne transferten e
veshtire te Kilit me rezultatin 1-0 ka shkaktuar largimin e
parevokueshem te teknikut Alfio Basile. Edhe pse Basile e ka
justifikuar largimin me “arsye personale”, mendohet se shkaku i vertete
i ketij vendimi e ka zanafillen ne dhomat e zhveshjes se kombetares
bardhekalter. Kandidatet e mundshem per te pasuar Basile-n jane
tekniku i sektori te te te rinjve, Sergio Batista, ish interisti Diego
Simeone dhe trajneri aktual i San Lorenzo-s, Miguel Russo. Humbja ndaj
Kilit e ka zbritur Argjentinen ne vendin e trete te eleminatoreve te
Amerikes se Jugut per boterorin 2010. Ne krize duket se eshte
edhe stoli i Brazilit qe mbahet nga Dunga. Selecao arriti nje tjeter
barazim zhgenjyes 0-0 ne “Maracana” perballe Kolumbise, duke bere qe
tifozet te fishkellejne gjate teknikun Carlos Dunga.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3627
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi