Boterori 2010, zhgenjejne Brazili dhe Argjentina

Shko poshtė

Boterori 2010, zhgenjejne Brazili dhe Argjentina

Mesazh  GenTToGolD prej Thu Oct 16, 2008 9:29 pm

[center][b]Boterori 2010, zhgenjejne Brazili dhe Argjentina[/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/boterori2010-logo.jpg[/img]

[b]Bardhekalterit u munden 1-0 nga Kili, ndersa Brazili nuk shkoi me shume se nje barazim pa gola kunder Kolumbise. [/b]
Argjentina ka dale pa asnje pike nga ndeshja eleminatore e boterorit 2010 ne Kili.
Bardhekalterit pesuan vetem nje gol te shenuar nga Orellana ne minuten
e 36-te. Kjo i ka mjaftuar Kilit te marre 3 pike mjaft te vlefshme per
te qendruar ne gare per vendin e katert. Gjerat kane shkuar keq
edhe per Brazilin qe barazoi 0-0 me Kolumbine, duke u shkeputur me
vetem nje pike nga Argjentina e vendit te trete. Rezultatet e tjera te
mremjes jane; Venezuele-Ekuador 3-1, Paraguaj-Peru 1-0. Pas
ndeshjeve te javes se dhjete, klasifikimi vijon si me poshte; Paraguaji
23, Brazili 17, Argjentina dhe Kili 16, Uruguaji 13, Ekuadori 12,
Kolumbia 11, Venezuela 10, Bolivia 9 dhe Peruja 7 pike. Nderkohe,
ne zonen Concacaf, SHBA u mund ne shtepine e Trinidad e Tobago 2-1,
Meksika e Eriksson barazoi 2-2 me Kanadane, ndersa Kuba arriti fitoren
e pare ne grup pasi mundi 2-1 Guatemalen. Rezultatet e tjera jane;
Xhamajke-Honduras 1-0, Salvador Surinami 3-0 dhe Kosta Rika-Haiti 2-0.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi