Fraza Dashurie #1

Shko poshtė

Fraza Dashurie #1

Mesazh  GenTToGolD prej Wed Oct 15, 2008 9:21 pm

[center]
[b]Fraza Dashurie[/b]
Dashuria eshte det, gjithkush mund te zhytet, por ai qe s\\\\\\\\'din t notoj, mund
edhe te mbytet!

Dashuria eshte e verber, c menduria e percjell!!

Dashuria eshte nje kopsht me lule nese hyn aty dije se u ngule!!

Dashuria eshte nje thesar i humbur qe kerkohet nga njerzimi,i cili neve na
kujton,pse ja vlene me jetu!
I cili neve njerizimit na bene te qmendemi nese ne ate e fitojme apo e humbim."Dashuria e papjekur thote: "Te dua sepse kam nevoje per ty", dashuria e pjekur
thote:
"Kam nevoje per ty sepse te dua".

Dashuri mundet te jap vetem ai qe dashuron!

Dashuri, nje emer, emer qe te there ne zemer qe kur permendet emri i saj lotet
rrjedhin e vuajtja s ka skaj.

Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje!

Emer qe duhet me shume se vetvetja emer qe e din e c eshte e verteta,
qe te bene njemije vjet te jetosh e te bene c do gje ta gezosh! Dashuria!


Nese me do me lere te qete qe ta vertetoj se a te dua me te vertete,
e nese kujton se me ke fituar ky eshte nje mendim i yti i gabuar.

Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjehere askend.

Edhe pse nuk jemi bashke , ende te dua dhe gjithe do te dua.

Gjithcka qe deshiroja nete dhe dite te tera, ishte te te dashuroja me gjithe
fuqine e qenies sime.
Lutesha qe te pranoje te qendroje prane meje deri ne fund te jetes sime.

Per mua e vetmja ne jete, ne zemren time, e kaluar, ajo qe e deshta me te
vertete.

Mos mendo se per ty poezia ime ka marre fund, sepse fundi nuk i vjen kurre edhe
nese ty s te takoj askund.
Do te vazhdoj te shkruaj deri ne fundin e kesaj bote dhe nuk do te harroj kurre
si me mashtroi dashuria jote.

I shkruaj asaj qe kurr nuk e takova, asaj qe ne zemer ende e mbaj dhe qe nga
fillimi e dashurova.
I shkruaj zerit qe kurr se degjova, dashurise qe mbet vetem ne mendje, asaj qe
vetem e enderrova.

I shkruaj nje femre qe e dua shume, i shkruaj i shkruaj, doren s mund ta ndale,
i shkruaj ne megjes, diten,
ne mbremje, ne mesnate, i shkruaj dhe kur jam ne gjume. I shkruaj pa zemer se
zemren time e ka ajo te falur nga une .

I shkruaj ne letra, por kujt nuk e di, Enigmes, enderres qe ne foto se pashe, i
shkruaj asaj per te cilen mbaj zi,

i shkruaj asaj qe ne te, ne dashuri rashe.

I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetsoj, asaj te ciles dashurine qe kam ndaj
saj nuk din ta kuptoje.

Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledova , me fal shpirt se ndoshta
nga dashurija te gjykova.
Me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoje, me fal Syri im se pa ty une
nuk dua te egzistoje.

Mos harro: Se vetem ty te deshta ne kete bote, mos harro se per ty mbrem su
ndalen lot.
Mos harro se pa ty cdo gje eshte e kote, mos harro se te dua ma shume se dje,
sote.

Me kujto edhe kur te thojne se nuk jam gjall, mos harro se as guri s kishte plas
ma pare.

Me thuaj nje here se kote nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e
vetmja lumturi ne shpirtin tim.

Mos lejo qe te behem i dashurise, edhe nje viktim , me thuaje nje here,
se me don sa te dua shpirti im. Mos mendo se edhe nese me Ty nuk jam, me beso se
vetem ty te deshta, me zemer te them!

Edhe pse thone se koha hakmerret me harrese ndaj kujtimeve, dashuria ime per ty
kurr nuk do te zbehet.
Dhimbje e madhe per mua do te ishte t\\\\\\\\'i harroj ditet me te lumtura te jetes sime.


Kam kerkuar nje njeri si ti pjesen me te madhe te jetes sime, por ishte shume
veshtire ta gjeja.
Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.


Kur te bie shi, dil nga shtepia dhe leri pikat qe bien te te prekin,
jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t\\\\\\\\'i jap.

cka te shkruaj kur s kam as fjale, nuk kam as zemer, se te gjitha ti kam fale!


Lulet nuk mi pranove, tani me ke zemeruar, kete gjest do ta kuptoje se dashurine
time ke refuzuar!

Bie te fle, tek ti mendoj, ne enderrat e gjumit ty te shikoj,
zgjohem ne mengjes ty te imagjinoj, per tere jeten ty te dashuroje.


Do desha te isha nje pike loti qe te lindja ne syte e tu, te jetoja ne faqet e
tua dhe te vdisja mbi buzet e tua.

Dy pika lot\\\\\\\\' per dashuri, dy zemra qe ndodhen ende ne vetmi,dy zemra te arta, dy
zemra te zjarrta,
e duan njera tjetren edhe pse jan te larta !

c\\\\\\\\'te them tjeter ,tash pervec se mendo mire. Me ler te iki nese te pengoj ose :
Te dua ,me thuaj.

cdo dite po vdes nga pak, se dhemjen e kam afer e ty te kam larg. Kam prit e nuk
ke ardhe,
pse s me vrave ti, po me le te gjalle. Vone eshte, vone eshte per te qar, vone
eshte per te qesh,
vone eshte perseri pran meje te jesh!


Jetoj si ne parajse, ne nje bote krejt tjeter, nuk di se c\\\\\\\\'bej, nuk di nga shkoj.

Gjithmon nje buzeqeshje me perkedhel krejt fytyren kur kujtoj syt e tu.
A nuk e ven re o e dashur se sa i dashuruar jam pas teje?

Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine.


Mbi detin e qet lundronte nje flet . Mbi te shkruante te dua per jete!

Merre zemren time te shkret mbyte me dure tua pastaj knaqu ne kete bote se me
s te them te dua!
Se kjo zemer vec per ty ka rrah dikur, por ti kete se kuptove kurre!!


Mos loto nese shkoj e s\\\\\\\\'kthehem. Mos me pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.

Mos me pyet si jetoj kur me ke lene vete, mos kerko falje nga zemra qe nje here
e vret.

Mos trokit me ne dern time, se ajo eshte mbyll, se ne zemren qe e theve kurr
s ke per te hyre.

Mos me thuaj, se me ke dashuruar, tash eshte vone, shume vone per tu penduar.


Mos me pyet per ato caste qe dikur me mua kalove, mos loto per fatin tone qe ti
vete e shkaterrove!!!

Ne mendjen time shpalos kujtime nje nga nje ,ne njeren nga ato e gjeje tregimin
per ty ,athua ku je ti!?

A thua enderr ishe ti!?

Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje, ajo qe me fal
ngrohtesi.
Nese s\\\\\\\\'ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres
goje.

Nje mije poezi do ti shkruaj per ty ,por asnjera s bene pune ,qe te kthehesh tek
une,
molle e ndaluar, e ndaluar per ne, qenka dashuria jone, qe u mbulua me dhe!!

Tash nuk jemi afer, si dikur nuk jemi, pervec njeri tjeterit tjeter gje nuk kemi!


Te pres jashte botes aty ku realiteti behet magji, te pres aty ku urrejtja behet
dashuri,

ku lotet kthehen ne rreze dielli. Te pres aty ku le krenarine per gjithmone, te
pres aty ku zemra ime s do te vuaj me!

Sa te cmuar jane syte e tu pas gjithe kesaj qe kam pare. Sa e varfer eshte
gjithcka qe shohe, kur shohe syte e tu.

Si guxove qe zemren time te ma marresh ashtu, si rrezikove kaq shume. Ke harruar
cka te kam thene!
Borgji me borgj lahet, sepse edhe zemren tende kam une.

Shume te dua ne kete nate, eja e mos mbaj inat, mos u be zemer e ngrute, jeta
eshte e shkurte!

Pa u lind po e braktis kete dashuri, mos harro kur me the: Do te jetoj vetem per
ty, o ti dhe vetem ti!
Ti je shkaktare per kete vetemi.


Pa ty nuk mundem te rri, pa ty jeta me behet hi, pa ty jeta nuk mjafon, se zemra
e ime e shkret vetem ty te don !

I thash lotit pse qan mu pergjigj: Per ty! I thash po boll qave pusho, ai me
shume rrodhi ne sy!

I thash zemres pse je merzitur mu pergjigj ne heshtje: Jam lodhur duke pritur,

me tha me gjysem buzeqeshje.

E pyeta c kuptove nga dashuria? Me tha: Shpirtin e lenduar nga vetmia,
te gjitha pervec lumturise dhe ngadal fshiu lotet e mia.


Pastaj ne vetmi ngela ne dhome me shoqerin e loteve ne sy dhe me zemren e
lenduar per nje vajze,
se nuk mund te jetoj dot une pa ty !!

S\\\\\\\\'kam besuar se me ik si era, s\\\\\\\\'kam menduar te jetoj pa ty,
s\\\\\\\\'besoj se erdhi pranvera derisa s\\\\\\\\'pushojne te lotojne keta sy !

Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam
prane,
kur qeshi me duket me shikon,
kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!


Ti prap me thua se me don, por ti po shkon dhe po gabon. Si harroje ata sy, si
dhe lotet qe te rrodhen ty!

Ti me fajson per ate gabim, ti po hidhrohesh pa kuptim! Kujtohu se c po ben,
dashurin tone ku po e len!

Kur rrjedh nje lot besoje se e ka me te vertet, kur vuan nje zemer pa ty nuk rri
dot e qet!

Kur nje ze i lenduar do qe te tregoje dicka, degjoje me vemendje se per ty shume
dashuri ka!!

Kur nje dhimbje therret, mos e luaj me me tej por mbaje pran vetes dhe sheroje
qe andej.

Kur dy sy te shikojne te lenduar e me trishtim puthi e mbeshteti ne zemer,

sepse ata jane syte e mi, se ti je shpirti im!!

A t\\\\\\\\'kujtohet ajo nate ,ajo nate e ftohte, kur me le e dashur duke qajte me lote!

Mbaje fjalen e dashurise kurr mos e harro behu besnike dhe gjithmone beso! Por,
prej dites qe s te pash,
prej dites qe shkove, une per ty mendoj por ti me harrove !

Mos me veshtro e heshtur mos me kerko, te lutem me harro!! S mesove te duash
prandaj do te vuash,
> nuk do te jeshe me puthja ime nuk do te keshe me ledhatime. Te lutem shko, te
lutem me harro !!

A e ke provuar ate ndjenje kur te vjen t i thuash shpirt, asaj qe e dashura jote
s eshte?

Kur i thua zemer asaj qe nuk rri me ty, prane, por zemren me ty e ndan?!

c\\\\\\\\'do dite pa ty, eshte si nje dite pa diell. c\\\\\\\\'do mbremje pa ty, eshte si nje
nate pa yje.
c\\\\\\\\'do ore pa ty, eshte si nje jete pa ndjenja. c\\\\\\\\'do minut pa ty, eshte nje minut
si mos te isha ne jete.
c\\\\\\\\'do sekund pa ty, eshte si mos t me rreh zemra.

Deshiroje te shoh me sy e te mos digjem mall per ty, vetem ta dish se sa te dua
s do jetoje as nje ore pa mua!

Digjem, pervelohem se te dua shume, diten mendohem, naten rri pa gjume.

Dua qe sa me pare, kur te zgjohem nje mengjese, prane meje te te takoj ty. Ti je
krijese e vecante e zemres sime. Me mungon pa mase!!


Dy zemra lindin, dy zemra qeshin, dy zemra qajn, dy zemra vdesin. Njeriu pa
dashuri si nena pa femi,
dashuria pa takim si Pranvera pa gjelbrim !!

E dua edhe shiun tash. I mbylle syte dhe e ndjej ende castin kur me preke ne
dore.
Te shiqova turpshem, e ti me buzeqeshe.

E pash shkelqimin e shikimit tend ne syte e tu, rrezet e te cilit me bene te
ndjej dridhje te lehta neper gjithe trupin.
As qe kam menduar se do te ndihem ndonjehere ashtu si ate dite.

E plaguar zemra ime larg teje, i helmuar shpirti im pa ty ,

kur te takohemi perseri do t ma sherosh plagen me dashuri!!!

Eja me mua se ty te kam shpres, eja me mua se pa ty s du te plakem dhe vdes.
Ti je djelli qe mua me ngroh, ti je endrra qe une cdo nate e shoh!

Eja ti mos vono, eja ti po te pres. Eja ti, vetem ti hapma qiellin!

Eshte e pamundur te mos perendon dielli, kur egziston nata!
Eshte e pamundur te jetojne njerezite gjithmon kur egziston vdekja!
Eshte e pamundur te mos dashuroj kur egziston ti !!


Fjalet e mija s di sa ti i kupton, a din ti qe zemra ime ty shume te don !

Isha duke pi qaj ne ty kesh duke mendu,mu derdh qaji nga gota per pak kesh tu
pervelu.

Kujto eren e malit ,kujto eren e lehte, kujto zemren time qe te don per jete!


Kur jam ne mendimete t kam pran zemres sime kur rruges heci, shkoj, vec per ty
mendoj!

Kur po e kqyri qiellin, po te shoh ty, kur po e kqyri diellin, po te shoh ty,

kur po e kqyri hanen, po te shoh ty. Ej, largou bre pak!


Kur te pash me lindi simpatia.Kur me buzqeshe e dita se qenka dashurija.
Kur me fole e dita se do te me thuash: Te dua,
kete e verejta nga buzet e tua.

Me gishta po shkruaj ate cka kam ne mendje qe te tregoje, askend per pos teje
nuk e dashuroje !

Me kujtohet dita kur te takova ty. Ne zemren time ndjeva ngrohtesine e flakes qe
u ndez.
E ndiej edhe tash. Te dua.
Pergjithmon vetem ty!!


Me nxeht se ne zjarr me shtrejt se liria, ne shpirtin tim per ty qendron
dashuria.

Mos e merr ate lule qe ta falin brigjet po merre zemren time qe ajo per ty
digjet.

Mos mendo se ne ty nuk mendoje apo te harroj, vetem ty te dashuroj!
Zemra ime rreh vec per ty se ty t\\\\\\\\'kam si dy sy!!

Ne zemren time eshte nje bashqe,ne ate bashqe gjindet nje lule e ajo lule m je
ti !

Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje ajo qe me fal
ngrohtesi,

nese s\\\\\\\\'ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres
goje!

Nese ti me don ma thuaje te verteten, s\\\\\\\\'do ta jap vec zemren por por ta jap dhe
jeten.
Nese ke zemer ndaje bashk me mua, nese ke fjale, me thuaj te dua!!

Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua te kuptoj. Nuk dua vec... te harroj!

Nuk di shume, por e di se ti je arsyeja pse une jetoj. Kur ma dhurove dashurine,
me mesove se si duhet jetuar.

Nuk e di ndryshe si ta pershkruaj kete ndjenje perveq me fjalet se,
kur une jame prane teje thjesht fluturoj ne lartesite hyjnore dhe ndihem si
krijese me e pasur ne bote.


Nje dite me pyete: Ke dua me shume?! Tu pergjigja: Jeten time. Ti ike duke qare
pa e ditur se ishe ti "Jeta ime" !!

Oh po po, e imja do te jesh,duart e mija kane me t\\\\\\\\'zhvesh...,
oh po po,une vec nje gje e di, te gjithe do t\\\\\\\\'na kene lakmi.

Pa ty hena nuk ka drite,pa ty djelli nuk rrezit,pa ty jeta ime nuk ka kuptim se
ty te dua ,
vec ty shpirti im !

Puthja! Dy here hyra sot ne dush, dy here dola i thare. Puthjen qe me le ne
gushe nuk desha uji te ma marre!!


Puthjet me te embla ti mi ke dhuru jeten ty ta fala kur me the: Te du!

Qe nga hera e pare kur une ty te shikova, nga ato momenente une ne ty u
dashurova !

Sa kam deshire te lahem me ty ne kade te me reshqasish mbi trupin tim ta ndjej
aromen tende ..
miss you .. puthje zemer!!

Se gishta si ata kurre s\\\\\\\\'kisha pare, zemren te ta krehin radhe me radhe.
Te te puthin shpirtin, buze si ato
s\\\\\\\\'kisha ndjere, dehje si ajo s\\\\\\\\'me kish ndodhur tjeter here!!


S pata kohe te them: Te dua, se me ndalen buzet tua qe gjithmon tash po me
shfaqen sikurse diten edhe naten!

Syte e tu aspirin, goja jote ampicilin, durt e tua andoll , zeri yt i embel
sirup per koll.
Deshta me te tregu ,se je ilaq per mu !!

Shiu rrjedh nga qielli,uji nga deti, me dhuro nje puthje se nuk behet kiameti !


Te dua pa mase te dua pa mbarim te dua me shume se sa shpirtin tim.

Te dua ,te dua per ty do te vdes por ti a me don mua? Pergjigje po te pres!


Te dua me shpirt ,te dua me zemer deshiroje te kemi te njejtin mbiemer.

Te dua si vete veten nuk genjej ne dashuri, pergjithnje te jesh e imja dhe e
vetmja lumturi!!

Te dua shqip, Je t\\\\\\\\'aime frangjisht, Ik hou van jou -flamisht ,Jeg elsker deg -norvegjisht,I
love you
anglisht,ich liebe dich-gjermanisht ?,te dua seriozisht.

Te falenderohem per ate qe me the ?PO? si dhe per kujtimet e mrekullueshme qe
edhe sot ne zemren time shfaqin lumturi.
Te falenderohem per buzeqeshjet tua dhe puthjet. Te falenderohem per dashurine
tende.


Te kisha qen shqiponje te kisha fluturu, kisha ardh tek ti nje puthje ta kisha
dhuru,
ne sy te kisha shiqu dhe me mall te kisha perqafu !

Ti je nje deshire magjike qe cdo nje deshiron te kete, deshira ime u plotsua se
te kam ty per jet.

Ti je nje enderr e nates, shume here per ty enderroj, kur vjen ne endrren time
dije se shume te dashuroje.

Ti je endrra qe endrroj ti je shpirti qe me mban, te takova dhe me ike tash te
ndjeje qe s te kam pran.

Ti je shpirti qe m\\\\\\\\'frymon fryma jote gjall me mban, ti je hana qe ndricon rrezet
tua drite me bajn.


Ti je shpres ti je gezim ti je loqka e shpirtit tim te kam hene te kam diell te
kam zemer te kam shpirt
te pres me shprese me pa durim qe t me behesh fati im.

Te enderrosh nje Princeshe eshte mrekulli, por te dashurosh nje Princeshe eshte
e pa pershkrueshme. Princesha ime!
[/center]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi