Fraza Dashurie #2

Shko poshtė

Fraza Dashurie #2

Mesazh  GenTToGolD prej Wed Oct 15, 2008 9:23 pm

[center][b]Fraza Dashurie #2[/b]

Ti je zogu im i dashurise. Do te deshiroja me shume se gjithcka tjeter ne bote,
te jem prane teje.
Kur ti je large meje, jame sikur zogu pa nje krah.

Ti s\\\\\\\\'vjen, koha eshte ndaluar une qaj per ty rete qajne per ne!

Une e di se dashuria e jone ashtu sic eshte, eshte me e forte se vet ne, eshte
me e forte edhe se gjithe te tjeret.


Vec nje here,vec nje here do te doja te t\\\\\\\\'puthja vec nje here,
vec nje fjale ooo vec nje fjale do te doja te t\\\\\\\\'thoja o moje vajze,
do te doja te t\\\\\\\\'du, vetem ti je per mu,dua te ledhatoje e te perqafoje!Do te
doja te fluturoje lart ne yje te vallzoje,
me ty do te doja jeten ta kaloja!!

Vec nje cast do doja,vec nje cast zerin ta degjoja,do te doja vec fytyren ta
shikoja,
do te doja vec nje cast me ty te qendroja,
do te doja vec nje cast puthjen tende ta shijoja.


Afrohu dhe me ngroh zemren qe per ty po vuan, afrohu dhe largo dhimbjet qe aq
gjate me munduan!

Afrohu me afer dhe ne sy me shiko, afrohu dhe me thuaj nje fjale, me thuaj qe me
do!

Afrohu ngadal dhe me fal ngrohtesin. Qendro me mua qe te kemi dashurine!

Asnjehere me gisht guri s mund te gdhendet asnjehere me fjale mali s mund te
shembet,
por nje fjale e hidhur zemren mund ta thyeje shume lehte. Dashuria me fjale mund
te vritet.
cdo gje thyhet dhe ndoshta prap ngjitet por nje zemer kur thyhet nje here smund
te ngjitet sa te kete hene dhe diell.

Atehere shko te lutem, gjeje fatin tend. Pse qan tani kur eshte vone dhe qe
mbaruan te gjitha me ty!?

Deshiroj qe ti ta dish se une dhe ti ishim dikur por nuk do te jemi me kurre
bashk.

Dashuri, kaq dite qe po te pres, bie shi, e di, dhe qielli derdh trishtim. Si
mund te rroj pa pakez diell,
si mund te rroj une pa ty jeta nuk ka kuptim.

Dashuria ime per ty do te mbaroje atehere kur nje piktor i verber do te arrije
te pikturoje zhurmen,
e nje petali trendafili qe bie mbi toke ngadale.

Deri kur ne vuajtje, deri kur ne vetmi, deri kur zemra ime te shpresoj per ty!


Dikur jetoja per ty dhe syt e tu dhe te doja aq sa s\\\\\\\\'duhet njeriu. Te gjitha i
bera te ishe ne preherin tim, dhe ishe!

Por lumturia kishte marre rruge tjeter tash neve na mbet vetem pikllimi. ? Ik
largoju nga une, nuk jam per ty! ?

Disa njerez thone se dashuria jone eshte plotesisht e gabuar dhe se ne duhet te
shiqojme jeten me realisht.
Ata thone se gjasat per ne jane tejet te paketa! Pyetem, athua cka shohin syte e
tyre.
As qe e dijne ata se si ndihem une prane teje dhe as qe kan me e ndier kete
ndonjehere.
Thjesht disa njerez Zoti i ka denuar te jene te liruar nga ndjenjat.

Do te vdes me zemer te thyer, nga ti jam e zhgenjyer! Se ti me vrave pa meshire!!


Duke te humbur ty, humba dhe veten.Tani nuk mund ta gjeje dot as njeren e as
tjetren !


Dhe pse e kam kaq te veshtire, po te perze nga zemra ime,
me mire ndrico si yll i larget , dhe me dil vec ne enderrime.

E di, se dimri do te shkoje dhe vera vjen perseri , dot m\\\\\\\\'kerkojh dere me dere ,
por s do te jem me aty.

E kam frike te mbes ne vetmi se te dua dhe ti ate e di. Dhe nese ty ste kam ketu
atehere nuk mundem me me jetu!!

Edhe kenga e bilbilit pa ty me duket vaj! Edhe nese gezohem pa ty me vije te qaj!

Edhe pse ike nga jeta s`te ndaj!Kujtimet me ty ne zemer i mbaj!
Edhe nese kurr me nuk me thu se me don edhe nese kurr nuk me fol edhe nese me
thu shko ne RR.S
te une do mbetesh qysh je kane qe nga biseda e pare qe kemi bere!

Edhe pse me nuk kam ndjenje dashurie, mallin e respektoj.
Respekti per ty eshte e vetmja ndjenje qe me ka mbetur brenda meje dhe nuk po
dua ta zhduk.
Dhe malli ne keto momente nuk po me le vertet te qete.

Eshte e leht te gjesh nje te dashur dhe te ruash nje mik, por eshte e veshtir te
gjesh nje mik dhe te ruash nje te dashur!!

Gjumi nuk me ze, nuk me flihet, pa ty e dashur nuk me rrihet.


Hape qiellin per mua sillma driten e diellit, hape qiellin dhe rete do te ikin.
Do te shkrihen larg,
diku larg pergjithnje po une dua qe diellin te ma sjellesh vec ti.
Si mund te jetoj pa pakez qiell? Si mund te jetoj pa ty?!

Ike ti dhe dicka u keput brenda meje. Buzeqeshja ime pa gaz u be dhe dielli u
fsheh pas nje reje.

Ishe e vetmja ne jeten time me te cilin une ndaja gezime.
Ditet qe se bashku kaluam me duket se shume shpejt perenduan.

Jam shume i brengosur zemra me loton shpirti im i lodhur ty te kerkon.


Jemi aq larg sa duhet t\\\\'kaloj male e dete te vij tek ty, te te gjeje.
Jemi aq larg por ne cdo cast si mjegull e lehte ti qendron mbi mua ti det here i
qete, here i trazuar.

Jo s\\\\'kam dashur asnjehere te mashtroj nje vajze, por si mund te te fitoj kur ti
me rri larg.
Nuk e di se c\\\\'mund te bej te me dashurosh, pak me shume ti duhet te me mendosh!!
Nuk e njeh ne syte e mi,
ty te dashuroj, pres me ankth qe ti te vish, veten po shkaterroj.

Ketu jam dhe po pres qe pran meje te ulesh. Eja dhe zbukuroje dashurine, beje si
nje kuror lulesh!

Ku shkon e dashur? Midis dy boteve, midis dy jeteve, njera e lene, tjetra e pa
nxene ku shkon e dashur?

Endesh rrugeve si hije me bukuri perendie, natyre pranvere per rrethe per ty
asnje shije!!

Ku mbet dashuria jone, me thuaj ku shkoje!!! Kaq shpejt per te u be vone, une
nuk e kuptoje! Ti me ike pa e dite,
me le vetem kur nuk e kam prite, tani sillem poshteee,lart,mbrenda une e ndiej
dashurine e zjarrt.

Kur t u afrova ne fillim desha vetem te lozja.. Tani qe te njoh nuk jam i denje
per ty!

Kur erdhe ishe plote gaze, kur me shiqove me dhe fuqi, kur me perqafove me dhe
besim.
Kur hyre ne zemren time fjales dashuri i dhe kuptim !!!

Mallin e kam rujt ne zemer ka shume kohe une s\\\\'te kam pare, syt\\\\' e tu s\\\\'i kam
harruar te dua si me pare!

Ndaj mos guxo te ikesh larg, jo, jo nuk dua te vuj per ty, se do ti fal cfar\\\\'
kam moje vajze qe perhere te jem me ty!!

Megjithate po te uroj, u befsh prape yll e leshofsh nure, me pas besoj se edhe
per mua,

Mbi ndjenjen tone ra debore, gjithcka me tutje eshte e kote pra lamtumire,
vec lamtumire, se mirupafshim s\\\\'te them dot!!

Me kujtohet dita kur te takova ty. Ndjeva dicka qe kurre me pare nuk kisha
perjetuar.
Deshiroja ta ndal kohen. Ajo dite me shi,
e ne te dy per nje cast te strehuar.
Deshiroja qe kurr te mos ndalet shiu qe mua me sjelli gezimin me te madhe te
jetes.

Me lere te te prek floket, ngadal ti ledhatoj. Me lere te te them nje fjale, te
them: te dashuroje!

Me premtove se gjithnje do te jesh prane meje. Gjithnje do t i mbaj mend
kujtimet qe i krijuam se bashku.
Kisha dashur qe kurr te mos perfundojne ato dite.

Mos i hap krahet qe te fluturosh. Hapi krahet qe te me perqafosh!

Mos me rri larg sepse syte lote me pikojne. Me shiko me vemendje, shiko dy syte
qe t dashurojne!!


Mos m\\'largo nga zemra,kur te largohem nga syt,mos ma mbyll deren,pse s jam fati
yt!
Mos m\\'thuaj jeto kur jeta eshte trishtim,mos m\\'thuaj te qeshi kur nuk kam gezim!!


Mos me thuaj me ze te mekurm, se jeta eshte nje enderr e kote sepse shpirti i
fjetur eshte nje shpirt i vdekur!

Ne asgje tjeter s mendoj kur syt e tu i shikoj. Dhe i qete kurr nuk rri sepse
mendimet me shkojne tek ti.

Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam
prane,
kur qeshi me duket me shikon, kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!

Ne endrren time ishim vetem ne te dy. Une qe u dashurova te ti, por ti keto nuk
e kuptonte sepse ishe large meje!

Desha te afrohna por ti u largove prej meje. Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ike
diku ku nuk te gjeja ty.

Ne kete nate me shi malli me ka marre per ty. Ne kete nate me shi une mendoj per
ty.
Ne kete nate me shi eja mos me le ne vetmi, se zemra ime te don vetem ty!

Ne mes te nates erdhe enderrat mi prishe ti, per mua ishe e vdekur e humbur ne
gjithesi.
Me ler te qete te lutem gjumin ti mos ma prish, qelqi njehere thyhet nuk ngjitet
serish!
Degjoje pikellimin qe shpirtin ma copeton qe bie bashke me shiun syte m\\'i
mjegullon.
Ne mesin e nates, ne terrin e zi, une rri i zgjuar, dhe mendoj per ty! Hapi
krahet larte ne qiell,
ti per mua je diell, por i lumtur prap nuk jam, se ty afer nuk te kam!


N\\'vendtakimin tone te pres si gjithmone, por ti me the: Mos me prit atje!Perseri
te pres,
i jap vetes shprese, pasi jam zotuar, kemi me u takuar! E di se do t\\'vish, e di
se s\\'mund te rrish,
e di se gabon pse ashtu e vepron. Kaloi kohe e gjate, u be ora nate tani eshte
vone,
s\\'erdhe si gjithmone! Mendoj i vetmuar: ndoshta je penduar. Me duket do t\\'pres,
i jap vetes shprese.

Nese duhet do t jetoj me lendimet e tua por une kurr s do te vdes, jetoj se te
dua!

Nese sonte dalim bashk dua te jesh me e mira.Veshu mire e per merak, shoqet po
ta kan inatin.
Ja kan nis e po flasin,shume e vogel e cfare fati !? Mos beso ti fjale te kota,
mos beso cka flasin bota,

beso vec fjalet e mia se me dogji dashuria!

Nese vendos te me lash, lem kur bjen shi, sepse keshtu nuk i shef lotet e mi,

vendos kur eshte mjegull dhe vjeshte, keshtu nuk me shef te merzitur edhe e kam
me let qe te vdes.

Nuk mund te mblidhen gjethet e vjeshtes, e nganjehere as shpirterat nuk e gjejne
udhen e kthimit.
Une nuk e kam gjetur akoma, ndaj endem ngadale ne vende qe kam pare, e atje,
atje me veshtrojne.
Ajo cka shohin syte eshte forme, jashte e brenda saj une endem, shpirt!!
Nuk po te shkruaj per te t\\'thene se te dua shume, jo as per te t\\'thene se per ty
po derdh lot ne keto momente.
Ajo qe sot me shtyn te shkruaj eshte malli qe kam per ty. Vertet ne keto momente
po ndjej mall.


Nje dite kur te zgjohesh mos lag syte me lot dikush qe te tregon qe s jam me ne
kete bote.
Mos pyet: Se si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditet e fundit qe pa ty
kalova!

Pa ty bota e humb kuptimin, pa ty jeta e humb drejtimin, pa ty loti im po e ujit
token,
pa ty dhimbja po ma qan koken. Me ty nisa drejt jeten por e humba edhe vete
veten per mua s`mbeti tjeter vec enderr e vjeter!

Pastaj buzeqeshja ime shkoi ate nate se bashku me ty. Ti u ktheve por ajo jo,

morri rrugen e pa njohur per te than ty lamtumiren e fundit dhe diteve qe dikur
i kaluam bashk me ty.

Pata nje enderr ne jeten time, dhe mendoja se kurr nuk do te permbushet.

U permbushe diten kur te takova ty. Me kujtohet kur e perjetova perqafimin tend.


Per ty e dashur shume po mendoj dhe as nje cast nuk mundem te te harroj. Pse
keshtu po ndodhe as vet nuk po e kuptoje,
ndoshta bukuria jote aq shume po me terhek sa qe per ty mund te fale edhe kete
jete.

Perse sonte yjet nuk shkelqejne! A thua edhe ata mungesen tende e ndjejne !
Te lutem mendo pak per mua dhe ne zemren tende ruaj pake vend per mua!!

Po ti ku me je, ne enderr a me sheh?
Kur ika vec ty te mbarta me vete se nuk e dija se sa ore zgjaste rruga nga
Dashuria ne Dashuri.

Kur ika ndjenjat nuk i zhvesha dot, si lekurat vitaminoze te portokallit.
Ku jam? Ku je? Nuk e di !!

Pse erdhe kaq vone?! Pse erdhe kaq vone tek une, kur gruri u korr e ne fushen e
thare mbeti vetem kashta?

Pse erdhe kaq vone?! Pse erdhe kaq vone tek une, kur edhe dera e fundit u mbyll.
Dhe dimri te la perjashta?

Pse kjo Zemra ime kerkon dashuri prej teje? Te lutem kthehu perseri dhe rri
pergjithmon pran meje!

Pse me rrah shpejte zemra kur flas me ty, pse me rrjedh loti kur mendoj ne ty?!

Pse nje here nuk mu afrove pse buzen tende nuk ma dhurove?! A e din se te mbaj
mall, a e din sa me mungon.

Ah shpirte, eja me ledhato, eja me doren tende me lemo.

Pse moj vajze te mbaj ne zemer, si me hyre keshtu ne shpirt?! Si mendjen ma ke
terhjek?!
Pse ne mua nuk ka me hapesire por vetem ty aty te ndi? Do te kalon koha, do te
rrenohet gjithesia,
do te perfundon jeta por ti nga une do te mbetsh ajo, gjithe e verteva.

Pse te desha ty ?! Sepse ti prure tek une thesarin e rinise sime qe une e kisha
kycur.
E kycin e kisha fshehur,harruar e humbur diku. Si munde ta gjesh ti?

Por ti shume shpejt shkove te gjitha i harrove. Tash te pres ketu qe te jesh me
mu
[/center]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3812
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi