Leksion per Dashuri *Ku$hT!*

Shko poshtė

Leksion per Dashuri *Ku$hT!*

Mesazh  ku$ht! prej Sun Oct 19, 2008 2:32 am

[b][font:b962=Times New Roman][color:b962=#000080]Puthja - deklarim i dashurisė
1. Ta puthėsh nė dorė... do tė thotė; Unė tė adhuroj.
2. Ta puthėsh nė faqe... do tė thotė; Dua vetėm tė jemi miq.
3. Ta puthėsh nė qafė... do tė thotė; Unė tė dėshiroj.
4. Ta puthėsh nė buzė... do tė thotė; Tė dua.
5. Ta puthėsh nė vesh... do tė thotė; Vetėm lozi me ty.
6. Ta puthėsh kudoqoftė tjetėr... do tė thotė; tė mos kujdesesh pėr tė.
7. Ta shikosh nė sy.. do tė thotė; mė puth.
8. Tė lozėsh me flokėt e partnerit... do tė thotė; Smund tė jetoj pa ty.
9. Duart nė bel... do tė thotė; Tė dua aq shumė sa qė s'mund tė t'lė tė
shkosh.

Tre hapa
1. Vajza: Nėse ndonjė djal sillet ftohtė me ju, nxejani njė
flakaresh!
2. Djema: Nėse ndonjė vajzė ua mėshon flakaresh, putheni.
3. Djema dhe vajza: Mbyllni sytė kur putheni, ėshtė gjė e vrazhdė tė
zgurdullosh sytė.

Regullat
1. Nuk duhet tė shtrėngosh aq fortė.
2. Mos pyet pėr puthje, jepe njė apo merre njė.
3. Duhet tė puthesh sa herė qė ke rast.

Mbaje mend Pjeshka ėshtė pjeshkė,
Kumbulla ėshtė kumbull,
Puthja nuk ėshtė puthje
Pa vepruar me gjuhė, Prandaj hape gojėn,
Dhe mbylli sytė,
Dhe jepi gjuhės sate,
Ndonjė detyrė![/color][/font][/b]
avatar
ku$ht!
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 24
Nofka juaj : ku$ht!
Reputation : 1
Pikėt : 3752
Registration date : 13/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi