Capello hyn ne zemrat e anglezeve

Shko poshtė

Capello hyn ne zemrat e anglezeve

Mesazh  GenTToGolD prej Thu Oct 16, 2008 9:30 pm

[center][b]Capello hyn ne zemrat e anglezeve[/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/capello-fabio.jpg[/img]

[b]Pas triumfit te djeshem 3-1 ne Minsk te Bjellorusise, mediat britanike kane pergezuar njezeri trajnerin italian.[/b]
Me ne fund Fabio Capello “rremben” zemrat e britanikeve. Do te duhej te
vinte fitorja e katert rresht per “Tre Luanet” qe trajneri italian te
merrte nje mal me elozhe nga shtypi britanik. Pas triumfit te
djeshem 3-1 ne Minsk te Bjellorusise, mediat britanike kane pergezuar
njezeri trajnerin italian. “Angli perfekte”, shkruan “Times” qe nuk
kursen komplimentat ne drejtim te kreut te pankines. Ne vijim te
shkrimit, “Times” ve theksin ne rikthimin e sulmit efikas pasi Rooney
arriti te tregonte dje ne mbremje se ishte lideri i repartit ofensiv.
“Me kete fitore, Afrika e Jugut afrohet edhe me shume”, shton e
perditshmja londineze. Nderkohe, “Sun” dhe “Mirror”, numrat e
sotem i hapen me titullin “Beloroos”, nje loje fjalesh per te perfshire
ne kete titull skuadren e mundur dhe heroin e ndeshjes. Pas fitores
kunder Bjellorusise, Anglia kryeson bindshem me 12 pike, duke lene pas
Kroacine dhe Ukrainen, dy skuadra qe duket se do te luftojne per vendin
e dyte.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3626
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi