Spanje, qeveria kunder UEFA-s

Shko poshtė

Spanje, qeveria kunder UEFA-s

Mesazh  GenTToGolD prej Wed Oct 15, 2008 10:15 pm

[justify][b]Spanje, qeveria kunder UEFA-s[/b]

[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/uefa-logo.jpg[/img]
[b]Reagim i ashper i qeverise spanjolle pas vendimit te UEFA-s per pezullimin me
tre ndeshje te stadiumit “Vincente Calderon”, per shkak te koreve
raciste nga ana e tifozeve te Atletico Madrid ne ndeshjen kunder
Marsejes.[/b]
Reagim i ashper i qeverise spanjolle pas vendimit te UEFA-s per pezullimin me tre ndeshje
te stadiumit “Vincente Calderon”, per shkak te koreve raciste nga ana e
tifozeve te Atletico Madrid ne ndeshjen kunder Marsejes. Ne
daten 1 tetor, stadiumi ne fjale u perfshi edhe nga perleshjet mes dy
tifozerive, cka ngjalli edhe reagimin e UEFA-s qe planifikoi mbylljen e
impiantit per tre takimet e ardhshme nderkombetare. Ministri i
Brendshem spanjoll Alfredo Rubacalba nuk ndan aspak te njejtin mendim
me institucionin me te larte te futbollit europian. “Policia beri
detyren e saj dhe ministria qe une drejtoj do ta ndihmoje klubin per te
apeluar kete vendim”, eshte shprehur Rubacalba ne nje deklarate per
mediat. Nese ky vendim ngelet ne fuqi, atehere Atletico Madrid do t’i
luaje 300 km larg Madridit 3 ndeshjet e ardhshme te Champions League.
[/justify]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3812
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi