Poezi Romantike !

Shko poshtė

Poezi Romantike !

Mesazh  GenTToGolD prej Wed Oct 15, 2008 10:03 pm

SYTE E TU ME ROBEROJNE
ZERI YT SHPIRTIN MA TRAZON
ECJA JOTE ME NDEZ ZJARR
BUZEQESHJA JOTE ME LE PA FJALE

ME MUNGON SHUME KUR ZERIN S'TA DEGJOJ
LARGESIA S'ME NDAN
POR ME SHUME TE DASHUROJ
TE DUA MARREZISHT
O ENGJELL I KESAJ BOTE
JETON ZEMRA IME
SE MERR jetė NGA ZEMRA JOTE

MOS ME MUNDO TE LUTEM SHUME
SE pėr TY PO RRI PA GJUME
CDO NATE YJET E QIELLIT NUMEROJ
KUR DO TE VIJ DITA qė TE TAKOJ

NE FILLIM KISHA FRIKE
TE THOJA TE DUA
DHE DRIDHESHA E TERA
PARA BUZEVE TE TUA.
POR TANI E KUPTOJ qė TE NDJEJ vetėm TY
DHE DRIDHEM KUR TE SHOH NE SY!

MI FAL BUZET
SE MALLI ME KA MARR
ME LEJO TE T'I PUTH
SE TE MIAT JANE THARE
vetėm BUZA JOTE DI T'I EMBELSOJ
ME LEJO TE T'I PUTH
SE AKOMA I DASHUROJ

DO DOJA SHUME TE KISHA PRANE
FLOKET TE T'I LEDHATOJA
DHE PRANE KRAHEVE
SHUME FORT TE TE SHTRENGOJA
TE ME PUTHJE NE BUZE
E TE ME THOJE TE DUA
DHE UNE TE THEM
JE GJITHCKA pėr MUA

MES DHIMBJESH BRENGASH E MERZI
ASHTU PAPRITUR ERDHE TI
SI RREZE DRITE TI U SHFAQE
NE ZEMREN TIME TI SOLLE PAQE
PRANE TEJE GJETA TJETER ZEMER
DHE DASHURI ME TJETER EMER
pėr NE njė jetė E RE FILLOI
DHE ZEMRA RRAHJET I NDRYSHOI

TE QENDROJ LARG TEJE
PA TE PARE E PA TE PREKUR
ėshtė NJESOJ SIKUR
SHPIRTI IM TE kėtė VDEKURTE QENDROJ LARG TEJE
PA TE PARE E PA TE PREKUR
ėshtė NJESOJ SIKUR
SHPIRTI IM TE kėtė VDEKUR

pėr TY PO MENDOJ KETO CASTE I DASHUR
NE IMAGJINATE TRUPIN TEND PO PREK
E VETMJA Dėshirė qė KAM KETO MOMENTE
TE TE PUTHJA FORT NE BUZEN E NXEHTE

Trembesh se mos njė dite do te harroj?
Jo sepse s'ka mundesi te harroj jeten time!
Trembesh se mos njė dite do te them dua dike tjeter?
Jo sepse s'ka mundesi te kem dy zemra!
Trembesh se mos nuk do te te dua perjete?
Ah po, kėtu duhet te kesh frike sepse nuk te dua por thjesht cmendem pas teje ylli im!

DUAJ kėtė MUNDESH
DUAJ SA TE MUNDESH
DUAJ SI TE MUNDESH
POR DUAJ SINQERISHT MUNDESH?

MBREME TI ERDHE NE ENDRREN TIME
U PUTHEM SI DY TE MARRE
gjithė NATEN ME SHPLODHEN PUTHJET E TUA
NE MENGJES U LODHA DUKE QARE

TI JE JETA IME
UNE TE DUA SHUME
KURRE MOS ME BRAKTIS
MOS IK LARG NGA UNE.
MBAME NE GJOKSIN TEND
qė TE NDIHEM NGROHTE
PA DASHURINE TENDE UNE NUK JETOJ DOT.
PA TY JAM MEMECE,SAKATE, E VERBUAR
KUR TY TE KAM PRANE
gjithė BOTEN MBAJ NE DUAR.

KUR JE LARG SHUME ME MUNGON
KJO VETMIA ME TRISHTON,
qė TE KTHEHESH MEZI PRES,
NGA XHELOZIA UNE DO VDES.
EJA PRANE ME SHIH NE SY
UNE TE DUA vetėm TY
EJA PRANE NE KRAHE ME MERR
NGA TY NUK DO NDAHEM asnjėherė

Dua ta shkruaj emrin tend
ne cdo rruge ku kemba ime shkel
sa herė andej te kaloj
qetesi ne shpirt mos te gjej.
Nga pas ta degjoj zerin tend
qė me dhimbje therret emrin tim
dhe nga lotet qė rrjedhin rreke
syte e mi mos te gjejne shpetim.
Kur fytyren te mundem ta shoh
le te vdes nuk dua me me jetė
je njeriu i vetėm ne bote
qė me fale dashuri te vertete

te desha vjet te dua dhe sivjet
te dua sot do te dua dhe mot
te desha njė vit do te dua cdo dite
e di dhe vete qė te dua perjete

Kur jeta ime te jetė fikur
dhe syte e mi mos te kene me drite
atehere ti eja rri me mua
se atje poshte s'do te kem me frike

Atje do jem e gjithė e jotja
se ėshtė shume thelle s'na sheh njeri
atje s'o te trembemi nga bota
do jemi bashke ne perjetesi

Po deshe te me sherosh
mos te ndiej me dhembje
shkruaje emrin tim
brenda zemres tende

DIELLI ME DJEG
POR TI ME TEPER
YJET ME PELQEJNE
POR TI ME TEPER
ERA ME LE PA FRYME
POR TI ME TEPER
[b]TI ME DO....
POR UNE ME TEPER!!!![/b]

KUR TA KUPTOSH SE SA TE DESHA
njė PIKE LOTI DO TE TE RRESHKASE NE FAQE
MOS E FSHI lėre TE IK
ASHTU siē ME LE DHE MUA TE IKI NGA JETA JOTE [img]http://www.landofeagles.com/modules/Forums/images/smiles/icon_cry.gif[/img]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi