Sllovakia shqyrton njohjen e pasaportave kosovare

Shko poshtė

Sllovakia shqyrton njohjen e pasaportave kosovare

Mesazh  Egzonho prej Wed Oct 15, 2008 5:17 pm

[b]Sllovakia shqyrton njohjen e pasaportave kosovare [/b]

[img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/kosove/f.1015055027957_m.jpg[/img]
Shefi i diplomacisė sllovake, Jan Kubis
[b]Shefi i diplomacisė sllovake, Jan Kubis ka deklaruar pėr tė pėrditshmen "Pravda" se Sllovakia mund tė shqyrtojė njohjen e pasaportave tė Kosovės.[/b]
"Ne pranojmė dokumentet e udhėtimit tė UNMIK-ut, por kur kėto tė mos kenė mė vlefshmėri do jemi tė gatshėm, qė pėr arsye humanitare tė shqyrtojmė se si do t'ia bėjmė mė tutje, dhe kur bėhet fjalė pėr kėtė edhe do lėshojmė viza nė pasaportat e Kosovės", ka thėnė Kubis nė njė bisedė online me lexuesit e kėsaj gazete.

Duke iu pėrgjigjur pyetjeve pėr Kosovėn, Kubis ka hequr frikėn se Sllovakia pėr shkak tė presionit tė SHBA-sė dhe BE-sė mund t'ia kthejė shpinėn Serbisė, kur ėshtė nė pyetje Kosova.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3542
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi