Furnizim me energji elekrike pa reduktime

Shko poshtė

Furnizim me energji elekrike pa reduktime

Mesazh  Egzonho prej Wed Oct 15, 2008 5:01 pm

[b]Furnizim me energji elektrike pa reduktime [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/ekonomia/f.1015063247207_m.jpg[/img]
Korporata Energjetike e Kosovės njofton publikun qė sot nė orėn 11 ėshtė kthyer nė sistem blloku A4 i TC “Kosova A”. [/b]
“ Kjo ka ndikuar qė furnizimi pėr tė gjitha kategoritė tė jetė 24:00. Sipas planit, tė gjitha kategoritė do tė furnizohen nė vijim pa kufizime edhe nė kohė piku (nivelit mė tė lartė tė konsumit)”,thuhet nė komunikatėn pėr media.
Nė punė pos njėsisė A4 qė po gjeneron 130 megavatė/orė energji elektrike, janė edhe dy njėsitė e TC “Kosova B”, pėrkatėsisht B1 dhe B2 qė sė bashku prodhojnė mbi 500 megavatė/orė, dhe nė kohėn e pikut edhe HC “Ujmani” me 32 megevatė/orė. Importi shkon deri nė 180 megavatė/orė nė kohė pikut./
Egzonho
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3781
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi