Gjenerata e ardhshme, Mazda3 Sedan

Shko poshtė

Gjenerata e ardhshme, Mazda3 Sedan

Mesazh  GenTToGolD prej Tue Oct 14, 2008 12:11 am

[b]Gjenerata e ardhshme, Mazda3 Sedan[/b][img]http://www.shqipmedia.com/wp-content/uploads/2008/10/2005-mazda3-sedan-side-300x174.jpg[/img]
[b][color:bf9a=black]Sot Mazda nė Panairin Internacional tė Automjeteve qė po mbahet nė
Australi, tregoi imazhet e para nga modeli i ri Mazda3 (i njohur nė
Japoni, si Mazda Axela). Pėr herė tė parė me ridizajnim tė plotė pas
pesė viteve,[/color][color:bf9a=black]Mazda3 do tė bėjė debutimin e tij para
publikut nė pllakėn e metaltė, gjatė panairit tė automjeteve qė mbahet
nė Los Angeles, mė 19 nėntor 2008. Duke kompletuar njė tė tretėn e
shitjeve tė Mazda-sė, d.m.th gjithsejtė 1.8 milion njėsi tė shituar
anembanė qė nga viti 2003, Mazda3 ėshtė njė shtyllė nė planin prodhues
tė Mazda-sė. Kėshtu qė nuk ėshtė ndonjė befasi se i riu Mazda3 ka
adoptuar nė mėnyrė tė shkėlqyer gjuhėn e njėjtė dizajnuese nga vėllai i
madh, qė debutoi gjatė vitit tė kaluar, nė Frankfurt. Sedani i ri
Mazda3 do tė prezantohet nė specifikat e Amerikės veriore me motor 2.0
dhe 2.5 litėrsh, ndėrsa ka indikacione se shumė shpejt pas tij do tė
shpaloset edhe versioni hatchback me pesė dyer.[/color][/b]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3602
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi