Kosova e njeh Maqedoninė me emrin e saj kushtetues

Shko poshtė

Kosova e njeh Maqedoninė me emrin e saj kushtetues

Mesazh  GenTToGolD prej Sun Oct 12, 2008 4:21 pm

[color:bb73=#333333][font:bb73=Arial][b]Kosova e njeh Maqedoninė me emrin e saj kushtetues[/b]

[/font][/color][img]http://telegrafi.com/fo/kosove/f.1012045329872_m.jpg[/img]
[color:bb73=#333333][font:bb73=Arial][b]Kosova e njeh Maqedoninė me emrin e saj kushtetues. Deklaratėn e ka dhėnė pėr BBC-nė, ministri i Jashtėm i Kosovės, Skėnder Hyseni.[/b]“
Emri i Maqedonisė nuk ėshtė temė pėr Kosovėn. Kjo do tė thotė se Kosova do ta pranojė, nė fakt e pranon Maqedoninė me emrin qė ajo e ka zgjedhur“, citohet tė ketė thėnė Hyseni.

Deklarata mund tė ndikojė nė zhvillimin e marrėdhėnieve mes Kosovės dhe Greqisė, e cila sė fundi i ka njohur pasaportat e Kosovės, edhe pse nuk e ka njohur pavarėsinė.

Nga ana tjetėr, ministri i Brendshėm serb, Ivica Daēiq, ka thėnė se Serbia si shenjė hakmarrjeje pėr Shkupin, tash e tutje duhet ta thėrrasė Maqedoninė me emrin qė njihet nė botė „Ish-Republika Jugosllave e Maqedonisė“[/font][/color]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3598
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi