Superliga, Prishtina nuk e njeh humbjen

Shko poshtė

Superliga, Prishtina nuk e njeh humbjen

Mesazh  GenTToGolD prej Mon Oct 20, 2008 11:32 pm

[justify][b]Superliga, Prishtina nuk e njeh humbjen [/b]

[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/kombetarja-shpresat.jpg[/img]
[b]Edhe pas javės sė dhjetė, Prishtina, kampione nė fuqi e Kosovės, nuk e njeh
humbjen. Bardhekaltrit kaluan pa probleme Trepēen, tė cilėn e mposhtėn
me rezultatin 2-1.[/b]
Edhe pse fitorja nuk ishte aspak e lehtė, kryeqytetasit morėn tri pikė shumė tė vlefshme,
duke vazhduar tė kryesojnė klasifikimin me 28 pikė, 6 mė shumė se ndjekėsja mė e afėrt, Drenica.

Prishtina shėnon e para me Ardian Kozhanin, nė minutėn e 34-ėrt tė takimit dhe gjithēka ėshtė
dukur mė e lehtė, kur, nė fund tė pjesės sė parė, kundėrshtarėt mbetėn nė inferioritet numerik pas largimit nga fusha tė Lavdim Hysenit.

Por miqtė arritėn tė barazonin shifrat nė tė 49-tėn, me ish-lojtarin e
Besės sė Kavajės, Alban Dragusha. Tensioni nė fushė ishte i dukshėm dhe
kjo bėri qė gjyqtari Hajdari tė largonte me karton tė kuq trajnerin
prishtinas, Afrim Tovėrlanin, i cili ka reaguar disa herė ndaj
vendimeve tė tij.

Vendasit kanė sulmuar pa ndėrprerje, por pa
sukses dhe me mungesė tė theksuar fati: nė katėr raste, ishte shtylla
ajo qė prishi festėn e bardhekaltėrve, ndėrsa nė tė 75-tėn, Enis Fetiu
gaboi nga pika e 11-metėrshit. Pėr tė shėnuar golin e fitores,
Prishtina duhej tė priste deri nė sekondat shtesė tė takimit me Suad
Saliagiq, i cili i dhuroi skuadrės sė tij tri pikėt.

Rezultati surprizė i javės sė dhjetė nė Kosovė ishte padyshim fitorja 2-0 e
Ulpianės nė fushėn e Vėllaznimit. Golin e parė pėr mysafirėt e ka
shėnuar Besnik Uksmajli me kokė nė minutėn e 67-tė, ndėrsa fitorja u
vulos nga Sherif Topalli.
[/justify]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi