Kontrata me Tevez vihet nė dyshim

Shko poshtė

Kontrata me Tevez vihet nė dyshim

Mesazh  GenTToGolD prej Sun Oct 12, 2008 2:00 pm

[center][color:e95d=#333333][font:e95d=Arial][b]Kontrata me Tevez vihet nė dyshim[/b]

[/font][/color][/center]
[img]http://telegrafi.com/fo/sport/f.1012021000694_m.jpg[/img]
[color:e95d=#333333][font:e95d=Arial][b]E ardhmja e Carlos Tevez te Manchester United ėshtė vėnė nė dyshim, pasi qė Sir Alex Ferguson nė vend se tė nėnshkruajė njė kontratė me argjentinasin, ai dėshiron tė nėnshkruajė me tė riun brazilian, Douglas Costa.
[/b]Argjentinasi i ėshtė bashkuar Manchesterit nga West Ham nė vitin 2007 pėr njė huazim dy vjeēar, por me mundėsinė qė Djajtė e Kuq ta blejnė atė kur tė pėrfundojė huazimi. Mirėpo deri mė tani sulmuesit tė spikatur nuk i ėshtė ofruar asnjė kontratė.

Tevez pati njė paraqitje tė shkėlqyer me Manchesterin duke iu ndihmuar bashkėlojtarėve pėr ta fituar Ligėn premier dhe Ligėn e Kampionėve.

Sido qė tė jetė, sipas “News of the World” trajneri i Manchės, Sir Alex Ferguson, ėshtė i vendosur qė ta transferojė nė Old Trafford 18-vjeēarin brazilian, Costa, i cili aktualisht luan pėr skuadrėn Gremio tė Brazilit.

Transferimi i brazilianit do tė kushtonte afėr 20 milionė euro. Kjo do tė thoshte se Ferguson duhet tė heqė dorė nga Tevez pėr ta realizuar dėshirėn e tij.[/font][/color]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3567
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi