Qeveria pėrgatitet pėr mbrojtjen e pavarėsisė

Shko poshtė

Qeveria pėrgatitet pėr mbrojtjen e pavarėsisė

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 2:17 am

[b]Qeveria pėrgatitet pėr mbrojtjen e pavarėsisė [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/kosove/f.1011062731261_m.jpg[/img]
[b]Qeveria e Kosovės do tė angazhojė ekspertė vendorė dhe ndėrkombėtarė pėr
mbrojtjen e ligjshmėrisė sė pavarėsisė sė Kosovės nė Gjykatėn
Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė.[/b]
Nė njė prononcim pėr Radion Evropa e Lirė, Vlora Ēitaku, zėvendėsministre e Punėve tė Jashtme, nuk ka dhėnė shumė detaje pėr platformėn, e cila ėshtė duke u pėrgatitur, por ka shpjeguar se janė nė fazėn pėrfundimtare tė pėrgatitjeve pėr t'u
pėrballur me ēėshtjen e iniciativės serbe nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė
Drejtėsisė.

"Pėr shkak tė natyrės dhe ndjeshmėrisė sė ēėshtjes, unė nuk mund tė bėj
publike gjithēka qė ėshtė punuar nė kėtė drejtim. Ne tashmė jemi
pėrgatitur pėr tė dyja situatat dhe kemi qenė tė pėrgatitur edhe mė
parė. E vėrteta ėshtė qė ne jemi nė kontakt me ekspertė edhe vendorė,
edhe ndėrkombėtarė. Tani jemi nė fazėn e finalizimit tė platformės sonė
dhe shumė shpejt njė gjė tė tillė do ta bėjmė publike", tha Ēitaku

Ēitaku theksoi se Presidenca, Kuvendi, Qeveria dhe Ministria e Punėve
tė Jashtme e kanė marrė shumė seriozisht kėtė ēėshtje dhe, sipas saj,
qytetarėt e Kosovės nuk kanė nevojė tė frikėsohen nga vendimet e
gjykatės.

Gjykata Ndėrkombėtare e Drejtėsisė ka pranuar kėrkesėn e Asamblesė sė
Pėrgjithshme pėr tė dhėnė mendimin mbi ligjshmėrinė e pavarėsisė sė
Kosovės. Zyrtarė tė Gjykatės kanė bėrė tė ditur se do tė hartojnė njė
listė tė shteteve dhe organizatave, qė do tė mund t'u japin gjykatėsve
informacione relevante. Pas kėsaj do tė caktohet koha e dėshmive dhe e
dėgjimeve publike
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3602
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi