Mund tė rrezikohet mbarėvajtja e ndeshjes

Shko poshtė

Mund tė rrezikohet mbarėvajtja e ndeshjes

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 2:04 am

[b]Mund tė rrezikohet mbarėvajtja e ndeshjes [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/sport/f.1011064116987_m.jpg[/img]
[b]Mediat shqiptare kanė njoftuar se nė kryeqytetin hungarez sot janė tė
pranishėm shumė Tifozė Kuqezi, tė cilėt pritet t’i japin njė mbėshtetje
tė fuqishme Pėrfaqėsueses sė tyre tė zemrės.[/b]
Nė ndeshjen e rėndėsishme eliminatore tė cilėn e zhvillon sot Shqipėria nė Stadiumin
“Ferenc Pushkash” kundėr Hungarisė, do tė jenė tė pranishėm shumė tifozė tė Kombėtares Shqiptare, ndėrsa dėshira e tyre ėshtė qė Shqipėria tė nxjerrė njė rezultat pozitiv, qoftė barazim qoftė fitore.

Nga ana tjetėr, mediat hungareze kanė paralajmėruar se kjo pėrballje “e
nxehtė” mund tė shoqėrohet edhe me pėrplasje ndėrmjet tifozėve
kundėrshtarė.

Rreziku mė i madh vjen nga hungarezėt me prejardhje serbe, por mediat
hungareze pohojnė se provokues tė situatave tė pakėndshme mund tė jenė
edhe kosovarėt tė cilėt do ta mbėshtesin Kombėtaren Shqiptare.

Kjo ndeshje mund tė shfrytėzohet pėr parulla tanimė tė njohura tė
serbeve lidhur me botėkuptimin e tyre pėr Kosovėn, megjithatė mbajtėsit
e rendit dhe sigurisė kanė njoftuar se janė marrė tė gjitha masat pėr
tė parandaluar ēdo parregullsi.

Federata Hungareze e Futbollit ka njoftuar se nė “Ferenc Pushkash” do
tė jenė tė pranishėm sė paku njėmijė Tifozė Kuqezi, ndėrsa nuk
pėrjashtohet mundėsia qė ky numėr tė jetė edhe mė i madh.
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3627
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi