Rourke dhe Langella favoritė tė hershėm pėr Oskar

Shko poshtė

Rourke dhe Langella favoritė tė hershėm pėr Oskar

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 1:51 am

[b]Rourke dhe Langella favoritė tė hershėm pėr Oskar [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/vip/f.1011035013560_m.jpg[/img]
[b]Frank Langella dhe Mickey Rourke do tė garojnė pėr ta fituar ēmimin e Aktorit
mė tė mirė pėr vitin 2009, ndėrsa filmat "Frost/Nixon", "Milk" dhe "The
Curious Case of Benjamin Button", do tė jenė filmat mė tė nominuar,
sipas ekspertėve tė Academy Awards.[/b]

Kritikėt i kanė caktuar Rourke dhe Langella si aktorėt mė tė favorizuar pėr ta fituar ēmimin 'Best Actor’, pėr rolet e tyre nė filmat “The Wrestler” dhe “Frost/Nixon”, respektivisht.

Ndėrkohė, sipas kritikėve pėr ēmimin e Filmit mė tė mirė do tė
konkurrojnė filmi “Milk” i dhe Harvey Milk, filmi i Brad Pitt “The
Curious Case of Benjamin Button”, si dhe adaptimi filmik “Frost/Nixon”.

_________________
ar2yy
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3721
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi