Capello, “rremben zemren” e Charlton

Shko poshtė

Capello, “rremben zemren” e Charlton

Mesazh  GenTToGolD prej Mon Oct 20, 2008 11:37 pm

[justify][b]Capello, “rremben zemren” e Charlton[/b]

[/justify]
[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/capello-fabio.jpg[/img]
[justify]
[b]Vetarani Bobby Charlton, ish kampion bote ne vitin 1966 eshte i mahnitur nga
puna e bere prej Capello-s me kombetaren e “Tre Luaneve” ne 4 ndeshjet
e para eleminatore per boterorin 2010.[/b]
[/justify]

Fabio Capello ka arritrur te marre shume levdata nga bota e gjere e futbollit
britanik. Pas elozheve nga shtypi dhe opinioni publik, nje emer i madh
i futbollit ishullor perkrah punen e bere nga tekniku italian me
kombetaren e Anglise.
Vetarani Bobby Charlton, ish kampion bote ne vitin 1966 eshte i mahnitur nga puna e bere prej Capello-s me kombetaren e “Tre Luaneve” ne 4 ndeshjet e para eleminatore per
boterorin 2010. “Capello eshte njelloj si Sir Alf Ramsey. Me ne fund,
kombetarja ka nje trajner te madh”, ka thene Charlton ne nje interviste
dhene per gazeten “The Indipendent”. [justify]
Pak dite me pare, gjithe shtypi britanik mbeshteti teknikun italian pas fitores 3-1 ne fushen e [/justify]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi