Otto Baric: Krenar per Shqiperine

Shko poshtė

Otto Baric: Krenar per Shqiperine

Mesazh  GenTToGolD prej Mon Oct 20, 2008 11:31 pm

[b]Otto Baric: Krenar per Shqiperine
[/b]

[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/baric.jpg[/img]

[b]Rezultati historik i kuqezinjve eshte pershendetur edhe nga ish-trajneri i Kombetares, Oto Baric. [/b]
Barazimi pa gola i Shqiperise ne fushen e Portugalise, ka bere buje ne te gjithe
kontinentin. Rezultati historik i kuqezinjve eshte pershendetur edhe
nga ish-trajneri i Kombetares, Oto Baric.
76-vjecari, i cili qendroi ne krye te stolit nga gushti 2006 deri me nentor 2007, ka
folur per mediat kroate, duke u shprehur krenar per ate qe ka bere
perfaqesuesja ne keto eliminatore. Ne kater ndeshjet e para, Shqiperia
ka marre dy barazime 0-0 me Suedine dhe Portugaline dhe renditet e
katerta ne grup, me 5 pike te grumbulluara. "Jam krenar per
Shqiperine", ishin fjalet e "plakushit" Baric. "E them kete, pasi edhe
une kam punuar me kete Kombetare dhe kam dhene kontributin qe skuadra
te permiresohet. Mund te them se kam punuar shume atje dhe me
largpamesi, duke hedhur bazat per ndertimin e nje grupi lojtaresh, qe
ne te ardhmen do te ishin konkurrues perballe kujtdo kundershtari". Trajneri
kroat ishte shume prane rinovimit te kontrates me federaten, por pas
humbjes 6-1 ne takimin e fundit eliminator ne Rumani, ai vendosi te
largohej perfundimisht.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi