"Twilight”, vampiri qė dashurohet

Shko poshtė

"Twilight”, vampiri qė dashurohet

Mesazh  GenTToGolD prej Mon Oct 20, 2008 11:16 pm

[justify][b]"Twilight”, vampiri qė dashurohet [/b]

[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/zyre-cregullt.jpg[/img]
[b]Ka dalė nė libraritė libri amerikane "Twilight", njė nga best-seller-et e
shkrimtares Stephenie Meyer, i cili do tė bėhet edhe film. [/b]
Tregon njė histori dashurie moderne mbi Bella Swan (Kristen Stewart), e cila
dashurohet me njė vampirė tė “mirė”, Edward Cullen (Robert Pattinson),
qė do tė pėrpiqet ta mbrojė nga vampirėt e “kėqinj”. Bella Swan
(Kristen Stewart) gjithmonė ka qėnė njė vajzė ndryshe nga shoqet e
saja. Kur e ema e Bella-s rimartohet e dėrgon tė jetojė tė bijėn me tė
atin nė qytetin e Forks, nė Washington. Bella nuk e kishte parashikuar
kurrė qė jeta e saj mund tė ndryshojė rrjedhė, deri nė momentet kur
takon bukuroshin Edward Cullen (Robert Pattinson), njė djalė shumė
ndryshė nga tė gjithė.
Edward ėshtė inteligjent dhe ėshtė nė gjendje tė lexojė brenda shpirtit tė saj. Shumė shpejt, Bella dhe Edward do tė pėrfshihen nė njė histori dashurie tė apasionuar. Edward
si gjithė vampirėt ėshtė i pavdekshėm dhe mund tė bėjė gjithdcka. Por
ndryshe nga tė tjerėt ai nuk pi gjak njerėzorė. Edward dhe familja e
tij janė vampirė tė vecantė nė llojin e tyre, kjo pėr zgjedhjen e jete
qė kanė bėrė. Bella pėrfaqėson atė cka Edward priste prej 90
vjetėsh:shpirtin binjak. Por sa mė shumė i afrohet Edward Bella-s, aq
mė shumė i zgjohet instikti prehistorik pėr ti pirė gjakun. Filmi
ėshtė bazuar nė librin e serisė best-seller nė vendin e parė tė
klasifikimit tė New York Times. Mė mė shumė se 50 mijė kopje tė shitura
"Twilight", i Stephenie Meyer, ėshtė kthyer nė njė fenomen tė vėrtetė.
[/justify]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi