Berengo Gardin, fiton ēmimin “Lucie Awards”

Shko poshtė

Berengo Gardin, fiton ēmimin “Lucie Awards”

Mesazh  GenTToGolD prej Mon Oct 20, 2008 11:14 pm

[justify][b]Berengo Gardin, fiton ēmimin “Lucie Awards”[/b]

[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/foto---cmimi.jpg[/img]
[b]Gianni Berengo Gardin ėshtė fituesi i “Lucie Awards” ēmimit tė karrierės si
fotografi mė i mirė. Njė nga vlerėsimet mė tė mėdha internacionle nė
fushėn e fotografisė qė u ndanė nė New York. [/b]
Njė ēmim qė jepet nga njė intstitut me qellimin pėr tė evidentuar
fotografin, agjensitė publicitare, gazetat, revistat, personat qė janė
njohur mė shumė nga publiku dhe kritika, portretin, modėn, publicitetin
dhe nė fund artin mė tė mirė. Ēmimi, qė konsiderohet si
“Oscar-i” i fotografisė do ti jepet edhe Josef Koudelka pėr reportazhin
mė tė mirė, Herman Leonard pėr portretin, Patrick Demarchellier pėr
modėn, Rachard Misrach pėr finesėn nė art, Susan Meseilas pėr
fotogazetarinė, John Iacono pėr sportin dhe nė fund Erėin Olaf pėr
reklamat. “Tė them tė drejtėn nuk e prisja kėtė ēmim” tha
Gianni Berengo Gardin, qė fotografon prej 50 vjetėsh, ka publikuar 200
libra dhe ka realizuar mė shumė se 70 ekspozita nė tė gjithė botėn.
Imazhet e tij janė tė gjitha nė brdhe zi dhe karakterizohen nga njė
humanzėm i fortė.
[/justify]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi