Filmi per Bush, vlerėsohet Stone

Shko poshtė

Filmi per Bush, vlerėsohet Stone

Mesazh  GenTToGolD prej Mon Oct 20, 2008 11:10 pm

[justify][b]Filmi per Bush, vlerėsohet Stone [/b]

[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/bush-film.jpg[/img]
[b]Audienca eshte surprizuar nga menyra interesante se si regjisori Oliver Stone ka
portretizuar presidentin aktual te Amerikes George W Bush ne filmin e
tij te ri.
[/b]

Filmi, i cili u ekranizua per here te pare mbremjen e se premtes, ka ngjallur debate te nxehta tek publiku i Los Angelesit.

“Do te thoja se ishte me i kendeshem se sa mendoja. Ka mjaft aspekte
njerezore ne kete film. Vihet re nje balancė e mire mes humanitetit dhe
satirizmit te personazhit te Bush”- tha skenaristi Enzo Mileti.

"W." gjurmon transformimin e Bushit nga nje djale i privilegjuar pijanec ne nje besimtar katolik.

Guvernetor i Teksasit e deri ne emerimin si presidenti i Shteteve te Bashkuara te
Amerikes. Me Josh Brolin ne rolin e kreut te Amerikes, "W." eshte ne
film i rralle i prodhuar nga regjisori, filmat e kaluar te te cilit
jane kritikuar per miksimin e fakteve me "fiction". "ė." shfaqet me pak
se tre jave perpara se amerikanet te zgjedhin presidentin e tyre te
ardhshem.
[/justify]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi