Jolie: Dhuna ne Darfur te marre fund

Shko poshtė

Jolie: Dhuna ne Darfur te marre fund

Mesazh  GenTToGolD prej Mon Oct 20, 2008 11:09 pm

[justify][b]Jolie: Dhuna ne Darfur te marre fund[/b]

[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/angelina-jolie.jpg[/img]
[b]Aktorja e famshme dhe ambasadorja e vullnetit te mire Angelina Jolie, ben apel per t'i dhene fund dhunes ne Drafur. [/b]
Partnerja e Brad Pitt ka mbeshtetur per nje kohe te gjate ceshtjen e refugjateve.

Duke folur per udhetimet e saj te shpeshta ne Afrike Jolie tha: “Kam qene ne
shume vende dhe kam pare shume refugjate te rifillojne jeten mes te
njejteve njerez qe i kane sulmuar.Paqja eshte vendosur perpara
drejtesie, e shpesh ne ne vend te saj.Joseph Kony ne Ugande se bashku
me presidentin Bashir ne Sudan, po kercenojne per me shume dhune e po
vonojne e bllokojne ndihmat nese ne tentojme t'i cojme perpara
drejtesise… Shpesh ne i degjojme ata, i leme kete shkrimtare te
vendosin te ardhmen e vendit te tyre. Pasi vizitova serish vende qe pas
nje periudhe paqeje po perjetojne serish lufte mendoj se nuk ka paqe te
perhereshme pa vendosur drejtesi” – tha Jolie.

Ekspertet nderkombetare vleresojne se me shume se 5 vjet lufte ne Darfur kane marre jeten e 200 mije njerezve.
[/justify]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi