UEFA.com: Shqipėria superorganizim nė mbrojtje

Shko poshtė

UEFA.com: Shqipėria superorganizim nė mbrojtje

Mesazh  GenTToGolD prej Fri Oct 17, 2008 8:57 pm

[center][b]UEFA.com: Shqipėria superorganizim nė mbrojtje [/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/kombetarja-shqiptare.jpg[/img]

[b]“Starti i ēuditshėm i Portugalisė nė Grupin 1 vazhdoi, teksa ajo dėshtoi tė
rrėzonte poshtė njė formacion shqiptar tė reduktuar nė dhjetė veta,
pėrpara fundit tė pjesės sė parė nė Braga”.[/b]
Ky ishte komenti i faqes zyrtare tė UEFA-s, uefa.com. “Ervin Bulku mund
t’u jepte vizitorėve kryesimin, pėrpara se ekipi i Ari Hanit tė vuante
nga largimi i Admir Telit, pas dy kartonėve tė verdhė, pas pėrplasjes
me Kristiano Ronaldon”, shkruan uefa.com.

“Portugalia kėrkoi tė thyente ekipin kundėrshtar qė nga minuta e parė, por gjeti njė mbrojtje tė organizuar shumė mirė”.

Pedro Gonsalves nė raportin e tij nga Braga shkruan se, pėrveē “mbrojtjes sė
organizuar”, pamė dhe njė “Busy Beqaj” (Njė Beqaj tė zėnė me pritjet),
ku nė asnjė rast portieri shqiptar nuk u mposht.

Duhet veēuar fakti se sulmuesi i Verder Bremenit, Hugo Alemida, ashtu si nė ndeshjen
e Ligės sė Kampioneve, kur Verder u pėrball me qipriotin Anorthosis
Famagusta (ekipi i Beqajt), edhe me fanellėn e Portugalisė, Almeida nuk
arriti tė thyejė Beqajn, i cili bėri disa pritje tė shkėlqyera.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3721
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi