Ari Han ende jo si Hans Peter Brigel

Shko poshtė

Ari Han ende jo si Hans Peter Brigel

Mesazh  GenTToGolD prej Fri Oct 17, 2008 8:46 pm

[center][b]Ari Han ende jo si Hans Peter Brigel
[/b][/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/haan-ari-kombetarja.jpg[/img]

[b]Ari Han ka bėrė njė paraqitje tė mirė nė kėtė fillim tė fazės eliminatore,
por ende mbetet pas nė krahasim me rekordin e vendosur nga Hans Peter
Brigel, pas 4 ndeshjeve tė luajtura. [/b]
Bilanci i Han nė katėr ndeshje ėshtė 1 fitore (me Maltėn), 2 barazime (me Suedinė e Portugalinė) e 1 humbje (me Hungarinė). Pesė pikė nga 12 tė mundshmet (41.2 pėr qind tė pikėve) nuk janė pikė, kur 2
prej tyre ua kemi marrė dy gjigantėve tė futbollit botėror: Portugalisė
(nėnkampione e Evropės nė vitin 2004) dhe Suedisė (nėnkampione e botės
nė vitin 1958), pavarėsisht se kėto rezultate i kanė arritur si vende
organizatore. Pėr herė tė parė pas katėr ndeshjesh kemi njė
golavarazh pozitiv: vetėm 2 gola tė pėsuar nga Hungaria, kundrejt tre
golave tė shėnuar nga Shqipėria (tė tre kundėr Maltės). Pra,
kemi pėsuar dy gola nė 360 minuta, ose mė thjesht mesatarisht njė gol
nė dy ndeshje tė luajtura, kur kemi pasur pėrballė golashėnues mė tė
mirė tė Ligės sė Kampioneve tė sezonit tė kaluar dhe tė Premier Ligės
angleze, portugezin Kristiano Ronaldo dhe lojtarin mė tė paguar nė
botė, suedezin e Interit, Zlatan Ibrahimoviē. E tė pėsosh gol nga hungarezi Torgele i Ausburgut tė Bundesligės 2 gjermane, dhemb pak.Por, gjithsesi, 5 pikėt e Hanit nuk pėrbėjnė njė rekord nė katėr ndeshjet e para, pasi ėshtė gjermani Hans-Peter Brigel, qė me 6 pikėt e
grumbulluara nė eliminatoret e Botėrorit 2006, mban edhe rekordin
unikal me pėrfaqėsuesen e Shqipėrisė, ku spikasin dy fitore. Kroati
Bariē grumbulloi vetėm dy pikė. Gjithsesi, nėn drejtimin e kroatit
Bariē, Kombėtarja shqiptare ka zhvilluar katėr ndeshje zyrtare rresht
pa pasur humbje, ndaj Sllovenisė, Bullgarisė dhe dy takimet me
Luksemburgun. Bariē mban edhe njė rekord tjetėr. Kuqezinjtė pėr
herė tė parė nė gjithė historinė e tyre nuk kanė pėsuar gol nė katėr
ndeshje zyrtare radhazi, me Slloveninė, Bullgarinė dhe dy takimet me
Luksemburgun.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3812
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi