Shqipėria nėnshkruan marrėveshjen e Mijėvjeēarit tė II-tė

Shko poshtė

Shqipėria nėnshkruan marrėveshjen e Mijėvjeēarit tė II-tė

Mesazh  Egzonho prej Fri Oct 17, 2008 8:15 pm

[b]Shqipėria nėnshkruan marrėveshjen e Mijėvjeēarit tė II-tė [/b]


[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/rajon/f.1017070009556_m.jpg[/img][/b]
[b]Sali Berisha:
Shqipėria ka nėnshkruar tė premten njė marrėveshje me USAID-in nė kuadėr tė sfidės sė Mijėvjeēarit tė II-tė, me njė vlerė prej 15.7 milionė dollarė. Marrėveshja dypalėshe u nėnshkrua nė ambientet e hotel "Sheraton" nė Tiranė nga ministri i Financave, Ridvan Bode dhe drejtoresha e USAID-it nė Shqipėri, Roberta Mhoney.[/b]
"Asgjė nuk ėshtė mė ndėshkuese sot dhe asgjė nuk dhunon lirinė dhe tė drejtat e qytetarėve tė kėtij vendi mė shumė se sa fenomeni i korrupsionit", tha me kėtė rast kryeministri, Sali Berisha, duke i bėrė thirrje tė gjitha institucioneve ndėrkombėtare dhe donatorėve qė tė ndihmojnė Shqipėrinė para sė gjithash nė luftėn kundėr korrupsionit.

Ambasadori i SHBA-sė nė Tiranė, John L. Withers, vlerėsoi se partneriteti mes SHBA dhe Shqipėrisė nė Programin Prag tė Korporatės sė Sfidės sė Mijėvjeēarit ka arritur reforma tė dukshme.

Ai theksoi se nevojitet me shumė pėr tė ērrėnjosur korrupsionin, efektet brejtėse tė tė cilit vazhdojnė tė depėrtojnė nė sistemet e edukimit dhe tė shėndetėsisė nė Shqipėri, tė ligėshtojnė besimin e publikut tek gjykatat shqiptare dhe tė rrezikojnė tė drejtat e pronės tė tė gjithė shqiptarėve.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3538
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi