Google rrit profitin pėr 26 pėrkundėr ‘krizės’

Shko poshtė

Google rrit profitin pėr 26 pėrkundėr ‘krizės’

Mesazh  Egzonho prej Fri Oct 17, 2008 7:43 pm

[b]Google rrit profitin pėr 26 pėrkundėr ‘krizės’ [/b]


[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/tekno/f.1017072247764_m.jpg[/img][/b]
[b]Edhe pse ekonomia ėshtė nė rėnie, Google ka realizuar profit tremujor mbi tė gjitha pritjet e analistėve.[/b]
Ėshtė e qartė se reklamimi nė internet nuk pushon gjė qė ka rritur pėrftimin e kompanisė Google nė tremujorin e tretė pėr 26 pėr qind, respektivisht, 1.35 miliardė dollarė. Gjatė periudhės sė njėjtė tė vitit tė kaluar Google kishte realizuar profit prej 1.07 miliardė dollarė profit.

Shitja e pėrgjithshme ėshtė rritur nė 4.04 miliardė dollarė, derisa fitimet janė rritur nė 5.54 miliardė dollarė. Google ka forcuar vendin e vet tė parė nė tregun e kėrkimeve tė internetit dhe me kėtė ka “mposhtur” dy tjerat - Yahoo e Microsoft.

Gjatė tė gjitha kėrkimeve tė internetit online Google ėshtė pėrdorė nė madje 63 pėr qind tė kėrkimeve nė SHBA. Dominimi i Googlet nė treg i ka mundėsuar rritjen e ēmimit pėr hapėsirėn reklamuese i cili, gjoja, do tė jetė edhe mė i lartė pas miratimit tė qeverisė pėr lidhjen nė mes tė kompanive Google me atė Yahoo.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3538
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi