Sfida me Shqipėrinė, Danimarka pėrgatitet nė Greqi

Shko poshtė

Sfida me Shqipėrinė, Danimarka pėrgatitet nė Greqi

Mesazh  GenTToGolD prej Thu Oct 16, 2008 9:41 pm

[center][b]Sfida me Shqipėrinė, Danimarka pėrgatitet nė Greqi [/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/danimarka.jpg[/img]

[b]Danimarka do ta pergatise ndeshjen e 1 prillit kunder Shqiperise sipas “manualit
te futbollit”: pra duke luajtur me pare nje miqesore me kundershtar nga
zona ballkanike.[/b]
Per kete arsye, ata do zhvillojne nje ndeshje me fqinjet tane, Greqine.Lajmi u konfirmua nga federata daneze, qe theksoi se pergatitjet perpara dy sfidave eliminatore te Boterorit 2010, me Malten dhe
Shqiperine, do te behen ne miqesoren e 11 shkurtit ne Athine. Trajneri
i nordikeve, Morten Olsen, e cilesoi Greqine si “kundershtarin perfekt”
perpara udhetimit ne La Valeta (me 28 mars) dhe sfides ne Kopenhage, me
kuqezinjte e drejtuar nga Ari Han, vetem kater dite me pas. Ne
historine e saj, perfaqesuesja shqiptare ka luajtur pese here kunder
Danimarkes, duke regjistruar vetem 1 fitore (viti 1963 ne eliminatoret
e Euro ‘64) dhe 4 humbje.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3721
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi