Schweinsteiger, e ardhmja ndoshta tek Juventusi

Shko poshtė

Schweinsteiger, e ardhmja ndoshta tek Juventusi

Mesazh  GenTToGolD prej Thu Oct 16, 2008 9:36 pm

[center][b]Schweinsteiger, e ardhmja ndoshta tek Juventusi[/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/bastian-schweinsteiger.jpg[/img]

[b]Emri i Schweinsteiger ne ambientet e klubit ishte lakuar edhe me pare por
tashme hapat qe po hidhen jane me konkrete dhe serioze.[/b]
Blerja e Bastian Schweinsteiger duket se eshte kthyer ne objektivin qendror te
merkatos se Juventusit. Drejtuesit e skuadres bardhezi kane perqendruar
te gjitha forcat ne frontin bavarez per te forcuar mesfushen me
lojtarin e kombetares se Gjermanise. Emri i tij ne ambientet e
klubit ishte lakuar edhe me pare por tashme hapat qe po hidhen jane me
konkrete dhe serioze. Kontrata e Schweinsteiger me Bayern Munich skadon
ne 30 qershor te 2009-es dhe largimi i tij me kosto zero do te ishte
nje hap me vlere per klubin bardhezi. Kontaktet me agjentin e lojtarit
Robert Schneider kane nisur dhe sipas zerave, klubi italian i ka
propozuar nje kontrate prej 3.5 milione eurosh ne sezon. Momentet
vendimtare per te mesuar nese Schweinsteiger do transferohet ne Torino
do te jene ne janar, pasi atehere klubi bavarez do t’i ofroje nje
kontrate te re dhe vendimi perfundimtar i takon vete futbollistit.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi