UEFA kundershton Francen: Jo pezullim

Shko poshtė

UEFA kundershton Francen: Jo pezullim

Mesazh  GenTToGolD prej Thu Oct 16, 2008 9:33 pm

[center][b]UEFA kundershton Francen: Jo pezullim[/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/uefa-logo.jpg[/img]

[b]Sipas institucionit me te larte te futbollit ne Europe, pezullimi i takimeve
eshte nje mase ekstreme ne rast se himni fishkellehet. [/b]
Fishkellimat gjate himnit francez ne ndeshjen France-Tunizi kane ngjallur mjaft
debate. Pas deklaratave te ashpra te presidentit dhe kryeministrit te
Frances per pezullim te ndeshjes nese nje gje e tille perseritet, ka
reaguar edhe UEFA. Sipas institucionit me te larte te futbollit
ne Europe, pezullimi i takimeve eshte nje mase ekstreme ne raste te
tilla. Kete e ka bere te ditur zedhenesi William Gaillard. “Mund te
rezultoje nje problem i madh te evakuosh rreth 60 mije tifoze nga
stadiumi. Sa duhet te jete numri i njerezve qe fishkellejne himnin? Nuk
eshte e lehte te verifikosh nese fishkellimat vijne nga tifozet e
njeres apo tjetres skuader”, theksoi Gaillard. Ne ndeshjen
miqesore mes Frances dhe Tunizise te fituar 3-1 nga vendasit, shume
tuniziane me banim ne France kane fishkellyer Marsejezen, duke
nervozuar autoritetet me te larta te vendit. Kjo eshte hera e trete qe
ndodh nje gje e tille, pasi me pare kete e kane bere edhe tifozet
marokene e algjeriane, duke u kujtuar edhe nje here francezeve
perplasjet e vendeve te Afrikes Veriore me politiken e Parisit nder
vite.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi