Teuta Selimi: Diaspora kėrkon muzikė tallava!

Shko poshtė

Teuta Selimi: Diaspora kėrkon muzikė tallava!

Mesazh  GenTToGolD prej Thu Oct 16, 2008 9:27 pm

[b]Teuta Selimi: Diaspora kėrkon muzikė tallava![/b]

[url=http://www.shqipmedia.com/2008/10/teuta-selimi-diaspora-kerkon-muzike-tallava/#respond][img(185px,140px)]http://www.shqipmedia.com/wp-content/uploads/2008/10/teuta.jpg[/img][/url]
Pavarėsisht faktit se Teuta Selimi njihet si kėngėtare e muzikės
tallava, ajo ėshtė mbrojtur duke pohuar se ėshtė kėrkesa e publikut ajo
qė e imponon njė kėndim tė tillė. Nė njė emision televiziv kėngėtarja
ka pohuar se nėse bėhet fjalė pėr diasporėn, atje nuk vjen nė shprehje tė kėndosh ndonjė kėngė tė
mirėfillt, ngase tė gjithė do tė tė shikojnė me habi.
Njėsoj ėshtė ankuar edhe kėngėtarja Adelina Thaēi, madje ajo ka kujtuar
raste konkrete kur tė pranishmit nė njė mbrėmje muzikore nė diasporė,
janė ndarė tė zhgėnjyer me paraqitjen dinjitoze dhe me kėngėt e
mirėfillta tė kėngėtares. Megjithatė, pėr dallim nga Teuta, Adelina
vazhdon t’i qėndrojė besnike muzikės me vlerė.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3721
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi