Vetėm 150 milionė euro e largojnė Messin nga Barcelona

Shko poshtė

Vetėm 150 milionė euro e largojnė Messin nga Barcelona

Mesazh  Egzonho prej Thu Oct 16, 2008 2:15 pm

[b]Vetėm 150 milionė euro e largojnė Messin nga Barcelona [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.1016035552644_m.jpg[/img]
Lionel Messi:
Njoftohet se pretendenti i Barcelonės pėr ta fituar "Topin e Artė', Lionel Messi, ėshtė bėrė lojtari mė i paguar te Blaugranėt duke lėnė pas vetes Thierry Henry dhe Samuel Eto’o.[/b]
Henry dhe Eto’o janė konsideruar si lojtrėt me paga mė tė larta nė Camp Nou, mirėpo siē duket argjentinasi i ka tejkaluar tė dy sulmuesit duke u bėrė kėshtu lojtari mė i paguar.

Messi ka nėnshkruar kontratė tė re me Barcėn e cila ishte pėrmbyllje e marrėveshjes sė filluar nė korrik tė kėtij viti, dhe kjo kontratė e bėn atė mė tė paguarin nė klub.

Edhe pse nuk dihen shifrat e sakta tė cilat e kanė siguruar kontratėn, mirėpo mėsohet se ajo ėshtė e vlefshme deri nė vitin 2014, ndėrsa Messi do tė fitojė nga 10 deri nė 14 milionė euro nė vit, kurse nėse njė skuadėr dėshiron ta blejė atė duhet tė paguajė 150 milionė euro.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3752
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi