Pirlo: Mė mungon Liga e Kampionėve

Shko poshtė

Pirlo: Mė mungon Liga e Kampionėve

Mesazh  Egzonho prej Thu Oct 16, 2008 2:11 pm

[b]Pirlo: Mė mungon Liga e Kampionėve [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.1016024047122_m.jpg[/img]
Mesfushori i Milanit,Andrea Pirlo:
Mesfushori i Milanit, Andrea Pirlo, ėshtė i bindur se rosonerėt sėrish do tė mund ta fitojnė skudeton, por thotė se ndjen mungesėn e Ligės sė Kampionėve.[/b]
Pirlo beson se Milani mund sėrish tė triumfojė nė kampionatin italian, ndėrsa thekson se i mungojnė ndeshjet nė garėn evropiane.

“Nė tri vitet e kaluara nuk kishim kontinuitet nė ndeshjet e mira, por kėtė vit qėllimi kryesor i yni ėshtė skudetoja dhe e dimė se pėr ta fituar ligėn duhet tė luajmė mirė edhe nė pėrballje me kundėrshtarė mė tė dobėt”, thotė Pirlo.

“Liga e kampionėve? Mė mungon shumė, pasi qė nuk ėshtė e njėjtė sikur garoni nė Kupėn UEFA. Sezonin e ardhshėm do tė rikthehemi nė Ligėn e Kampionėve”, shprehet bindshėm mesfushori italian.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3753
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi