Topi i Arte i Afrikes nga Premier League

Shko poshtė

Topi i Arte i Afrikes nga Premier League

Mesazh  GenTToGolD prej Wed Oct 15, 2008 10:18 pm

[right]
[justify]
[b]Topi i Arte i Afrikes nga Premier League[/b]

[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/adebayor.jpg[/img]
[b]Emmanuel[/b][b] Adebayor i Arsenal, Didier Drogba i Chelsea dhe Michael Essien qe luan[/b]
[b]tek e njejta skuader, jane tre emrat me te mundshem per te fituar Topin[/b]
[b]e Arte te Afrikes per vitin 2008.[/b]

Futbollisti me i mire i kontinentit afrikan per kete sezon do te dale nga Premier League.
Emmanuel Adebayor i Arsenal, Didier Drogba i Chelsea dhe Michael Essien qe luan
tek e njejta skuader, jane tre emrat me te mundshem per te fituar Topin
e Arte te Afrikes per vitin 2008. Lista eshte publikuar nga CAF,
Federata Afrikane e Futbollit, sipas se ciles, ne gare jane edhe Amr
Zaki i Wigan dhe Mohamed Aboutrika i egjiptianeve te Al Ahly.
Ne vitin 2007 ky cmim eshte fituar nga sulmuesi i Seviljes, Frederic
Kanoute, i cili eshte pjese e kombetares se Malit. Mes tre emrave me te
favorizuar te ketij viti, mendohet se gara do te zhvillohet ndermjet
Didier Drogba, i cili po vuan nje demtim te pesuar ne nje ndeshje te
Champions League dhe shtatelartit togolez Adebayor qe po kalon nje
periudhe te mire tek Arsenali.

[/justify]
[/right]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3627
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi