“Maracana”, Kaka, me i riu ne “Hall of fame”

Shko poshtė

“Maracana”, Kaka, me i riu ne “Hall of fame”

Mesazh  GenTToGolD prej Wed Oct 15, 2008 10:16 pm

[justify][b]“Maracana”, Kaka, me i riu ne “Hall of fame”[/b]

[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/kaka-gezim.jpg[/img]
[b]Fantazisti i Milanit ka lene gjurmet e kembeve te tij ne “Hall of Fame” te
stadiumit legjendar “Maracana” ne prag te ndeshjes eleminatore te
boterorit 2010 kunder Ekuadorit. [/b]
Ricky Kaka hyn ne historine e futbollit brazilian. Fantazisti i Milanit ka
lene gjurmet e kembeve te tij ne “Hall of Fame” te stadiumit legjendar
“Maracana” ne prag te ndeshjes eleminatore te boterorit 2010 kunder
Ekuadorit. Tashme, emri i sulmuesit gjendet perkrah te
medhenjve, Zico, Junior, Pele, Marta e shume te tjere. Kaka eshte i
pari futbollist qe nderohet me kete cmim ne moshen 26 vjecare, rekord
te cilin e mbante “fenomeni” Ronaldo. “Eshte nje emocion qe nuk
e kisha provuar dhe menduar asnjehere. Ketu ka emra shume te medhenj
dhe tani eshte edhe imi. Jam shume krenar qe shenja ime eshte afer asaj
te Zico-s. Ai eshte idhulli im dhe kampioni qe me terheq me shume”, u
shpreh Kaka gjate ceremonise se zhvilluar ne hollin e impiantit me te
madh ne Brazil.
[/justify]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi