Portugalia e etur pėr fitore

Shko poshtė

Portugalia e etur pėr fitore

Mesazh  GenTToGolD prej Wed Oct 15, 2008 10:14 pm

[center][b]Portugalia e etur pėr fitore[/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/ndeshje.jpg[/img]

[b]Portugali-Shqipėri numėron mbrapsht kohėn e mbetur deri nė 21:45 tė mbrėmjes sė sotme, kur
edhe do tė pėrballen nė sfidėn eliminatore tė Grupit 1 pėr Botėrorin
2010.[/b]
“Mendohet se tė jetė njė ndeshje jo e lehtė pėr ne, por duhet tė fitojmė nė shtėpi pėrpara publikut tonė.
Jemi nė njė formė optimale pėr tė luajtur nė sulm dhe pėr tė shėnuar. Ne do tė luajmė lojėn tonė, pa u influencuar nga kundėrshtari”, ka nėnvizuar Nani, nė prag tė ndeshjes sė Bragės.

Optimizmi i mesfushorit portugezėve tė Manēester Junajted ėshtė i madh: “Ne luajmė
nė shtėpi. Kemi lojtarė qė mund tė bėjnė diferencėn. Kundėrshtarėt kanė
njė mbrojtje tė fortė”, tha ai. Ndeshja me Shqipėrinė ėshtė shumė e
rėndėsishme pėr Portugalinė, pėr tė cilėn fitorja ndaj kuqezinjve tanė
ėshtė njė detyrim, pasi ndihmonte shumė nė rrugėn drejt realizimit tė
objektivit, kualifikimin pėr nė Botėror.

I kėtij mendimi ėshtė edhe Mutinjo Zhoao. “Nuk tolerohen gabimet. Kemi punuar shumė pėr kėtė
ndeshje. Luajmė nė shtėpi, prandaj fitorja ėshtė njė detyrim. Na duhet ky trepikėsh pėr tė pėrmirėsuar situatėn tonė nė grup”.

Mutinjo nėnvizon se synimi pėr tė arritur me ēdo kusht fitoren, mund tė bėjė qė
Portugalia tė lėrė shumė hapėsira prapa. “Duhet tė jemi tė kujdesshėm, pasi nė kėrkim tė golit mund tė rrezikojmė”.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3870
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi