Ari Han: Pėr tė frenuar Ronaldon duhet pistoletė

Shko poshtė

Ari Han: Pėr tė frenuar Ronaldon duhet pistoletė

Mesazh  GenTToGolD prej Wed Oct 15, 2008 10:13 pm

[center][b]Ari Han: Pėr tė frenuar Ronaldon duhet pistoletė[/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/han-arie.jpg[/img]

[b]“Pėr tė frenuar Kristiano Ronaldon duhet tė nxjerr pistoletėn”. Kėto ishin
disa prej fjalėve tė trajnerit Ari Han nė konferencė pėr shtyp, nė
ambientet e hotel “Guimaraesh”, pak orė pėrpara sfidės me Portugalinė.[/b]
Nga rezidenca kuqezi nė tokėn luzitane, drejtuesi i stolit tė Kombėtares
foli pėr gjendjen e skuadrės. Holandezi shprehu besimin se skuadra e ka
harruar humbjen tronditėse nė Hungari, ndėrkohė qė theksoi se sfida me
tė besuarit e Karlos Kueiroz nuk do tė jetė e thjeshtė.

“Ėshtė njė ndeshje e shumė e rėndėsishme pėr Portugalinė, qė kėrkon tė ngjitet
nė renditjen e grupit. Por, edhe ne kemi objektivat tona”, tha tekniku.


“Shpresoj, qė tė luhet njė futboll i mirė. Skuadra e ka kaluar
gjendjen, qė e goditi pas takimit me Hungarinė. Atje u ndėshkuam
fillimisht nga njė gol aksidental, qė ktheu tėrėsisht rrjedhėn e lojės.
Mendoj se gjithēka ka kaluar. Kemi edhe njė stėrvitje nė dispozicion,
pėr tė parė se si do tė shkojnė gjėrat. E dimė qė ėshtė e vėshtirė
pėrballė njė ekipi si Portugalia. Por, skuadra duhet tė reagojė pas njė
humbjeje. Detyra ime, si trajner, ėshtė qė ta pėrgatis njė gjė tė
tillė. Nė rast se skuadra nuk do tė reagojė, kjo tregon se diēka nuk
shkon”.

Mė tej, Han ka folur pėr dėmtimet brenda skuadrės,
duke siguruar se Lorik Cana do tė jetė nė fushė. Ndėrsa mendon se
Shqipėria mund tė bėjė surpriza.

“Pėr sa i takon Canės, ai do tė jetė nė fushė kundėr Portugalisė. Pa diskutim. Ndėrsa pėr Vangjelin dhe
Hykėn do tė kemi edhe njė stėrvitje nė dispozicion, pėr tė parė se si
do tė shkojnė gjėrat. Unė besoj se do tė kemi mundėsinė pėr surpriza”.
I pyetur pėr kundėrshtarin dhe kualitetin e portugezėve, trajneri
kuqeziu shtoi: “Portugalia ėshtė njė skuadėr e madhe, ndėr mė tė mirat
nė botė. Cila do tė ishte ajo skuadėr, qė do tė kishte 4 mungesa tė
rėndėsishme dhe pėrsėri do tė mbetej e frikshme”.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3870
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi