Ndėrpriten bisedimet Rusi-Gjeorgji

Shko poshtė

Ndėrpriten bisedimet Rusi-Gjeorgji

Mesazh  Egzonho prej Wed Oct 15, 2008 9:20 pm

[b]Ndėrpriten bisedimet Rusi-Gjeorgji [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/bote/f.1015075540755_m.jpg[/img]
Bisedimet nė Gjenevė qė kishin si qėllim inkurajim tė stabilitetit nė rajonet e shkėputura gjeorgjiane tė Osetisė sė Jugut dhe Abhkazisė janė ndėrprerė pa progres.[/b]
Asnjė detaj nuk ka dalė deri mė tani, por autoritetet gjeorgjiane thanė se ata nuk u takuan ballė pėr ballė me homologėt rusė.

Bisedimet u organizuan nga OKB dhe BE qė kanė vendosur nė tė njėjtėn kohė edhe ndalim tė pjesėmarrjes sė medias nė takim.

Njė nga pikat kryesore tė mosmarrėveshjes ka patur tė bėjė me nivelin e pjesėmarrjes sė pėrfaqėsuesve nga Osetia e Jugut dhe Abhkazia.

Rusia i ka njohur kėto dy rajone si shtete tė pavarura, por Gjeorgjia i sheh ato si pjesė integrale tė territorit tė vet.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3510
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi