Rregullat e Forumit

Shko poshtė

Rregullat e Forumit

Mesazh  GenTToGolD prej Wed Oct 08, 2008 12:28 am

[color:266a=darkblue][center]Rregullat e Forumit[/center]
[/color]


Studentet-KS.TK,ėshtė njė forum publik nė tė njėjtėn kohė asnjanės nė besim fetar apo politik, ku njeh dhe respekton lirinė e fjalės dhe tė mendimit, pėrjashto ofendimet vulgare dhe raciste. Si gjuhė zyrtare njihet vetėm gjuha shqipe, me pėrjashtim tė disa nenforumeve ku mund te flitet dhe gjuhė tė huaj.Rigjistrimi ėshtė falas,ēdo anėtar i regjistruar duhet ti pėrmbahet rregullave me poshtė nė mėnyrė qe nė forum te krijohet njė atmosfere e kėndshme pėr tė gjithė pjesėmarrėsit.

► Nuk duhet tė bėni dallime fetare sepse ē'do anėtarė duhet tė tregohet jashtėzakonisht i ndjeshėm nė mendimet apo paragjykimet qė ai mund tė ketė pėr njė fe apo komunitet tė caktuar.I lini mėnjanė paragjykimet krahinore .Ēdo anėtarė i forumit ėshtė i lirė qė tė ketė bindjet e veta politike, ashtu si ēdo anėtar i forumit duhet tė respektojė bindjet e shqiptarėve tė tjerė, pavarėsisht se mund tė jenė nė kundėrshtim me tė tyret

► Fakti qė ju merrni pjesė nė kėtė forum duhet tė shėrbejė si njė aprovim indirekt i mendimit tė tė tjerėve. Kjo do tė thotė se ju keni vendosur qė tė merrni pjesė nė forum nė mėnyrė qė tė shprehni mendimin tuaj dhe tė lexoni edhe respektoni edhe mendimet qė mund tė jenė nė kundėrshtim me tė tuat. Nuk mund te shani edhe te ofendoni anėtaret te tjerė, sepse njė sjellje e mire ju fisnikėron, gjithashtu fitoni respektin e anėtareve tė tjerė.

► Nė forum hyjnė anėtarė tė moshave tė ndryshme, nga krahina tė ndryshme, me besime fetare tė ndryshme, me nivel arsimor tė ndryshėm, me tradita tė ndryshme, me botėkuptime tė ndryshme, me eksperienca jetė tė ndryshme, me interesa dhe hobe tė ndryshme. Fakti qė tė gjithė marrin pjesė nė forum tregon qė tė gjithė janė shqiptare. Pavarėsisht nga dallimet dhe diversiteti nė mendim dhe botėkuptim, asnjėherė nuk duhet tė cenoni integritetin e anėtarėve tė forumit sepse nuk jeni duke diskutuar me njė ekran por me shume shqiptarė nga mbarė bota. Respekti mbi njėri-tjetrin duhet ta mbani parasysh ēdo minutė qė shpenzoni nė forum nė kėtė mėnyrė ēdo gjė do tė ece mė mire dhe bukur!

► Para se tė hapni njė temė sigurohuni qe ajo temė te mos ekzistoje(pėr t'u siguruar qė nuk ekziston pėrdorni butonin Kėrko. Nuk mund tė hapni njė temė qė nuk i pėrket atit nenforumi, gjithashtu tema e hapur mos tė jetė temė qė ofendon njė person, ose njė grup personash.

►Pėr t’ju pėrgjigjur Temės pėrkatėse ju duhet
te klikoni mbi butonin PERGJIGJU,dhe para se te Pėrgjigjeni ne Teme ėshtė mire
te klikoni butonin “Preview” pėr te shikuar njė here se si do te doket Pėrgjigja.

► Mos i ktheni temat nė Chit-Chat,mos u pergjigju ne Teme veq me FLM,THNX,etj veq per me ba postime me shume por te pėrgjigjeni pėr atė qė kėrkon tema,ose edhe te beni ndonje Pyetje rreth Temes.Tema qė keni hapur nuk ėshtė prone e juaja,ajo do te moderohet nga stafi nė ēdo shkelje tė rregullores.

► Ėshtė e ndaluar tė bėhen reklama tė ndryshme. Tema tė hapura vetėm pėr kėtė motiv do tė fshihen menjėherė nga moderatorėt. Ėshtė e lejueshme tė reklamoni faqet tuaja nė nėnforumin pėrkatės “Reklamo Ueb-faqen tuaj” Faqa nuk duhet tė ketė material pornografik, warez, dhe programe pėr hackime.

► Firma nuk duhet tė jetė mė e gjatė sesa 3 rreshta dhe me karakter mė tė madh se 4.

► Pseudonimi pėrkatės qė pėrdoret nė forum nuk duhet tė pėrmbajė fjalė banale ne gjuhėn shqipe, ose ne gjuhė tė huaj! Kjo pikė vlen edhe pėr postimet e anėtarėve tė forumit, si edhe firma e anėtarit. Nėse njė gabim i tillė ndodh, atėherė anėtari do tė kontaktohet personalisht nga stafi pėr kthimin e firmės apo pseudonimit nė njė te arsyeshėm.

► Rregulla mbi Ikonėn Personale ose Avatarin:Avatarėt janė imazhet qė shfaqen poshtė emrit tė anėtarit. Pėrmasat e tė cilit duhet tė jene ato standard psh. 150x200 maksimumi. Ndalohet pėrdorimi i avatarve me pėrmasa mė tė mėdha pėr tė shmangur deformimin e pėrmasave tė forumit.

► Ēdo postim qė cilėsohet jashtė teme, do tė ndryshohet nga Moderatorėt. Kjo ndodh pėr shkak te dėshirės se ruajtjes se njė temė tė qartė qė nga fillimi e deri nė fund.

► Ne forum ndalohet postimi i programeve qe kan te bejn me hack, crack apo edhe mesimeve keqberse . Gjithashtu gjdo lloj programi qe mund te bej keq tek antaret apo tek te tjeret eshte e ndalueshme rreptesisht . N.Q.S nuk rrespektohet kjo pike e rregullores temat do te fshihen ose levizen tek shporta pa paralajmrim .

[color:266a=indigo]-Tė gjithė ata qė nuk i pėrmbahen rregullores se mėsipėrme do tė ndėshkohen nė kėtė mėnyrė:[/color]

[color:266a=red]Fyerje ndaj anėtarėve:Paraperjashtim nga Forumi
Dalje jashtė teme (pas sinjalizimit ke afat 1 ore tė ndreqėsh gabimin dmth tė vazhdosh tė postosh sipas rregullave nėse brenda 1 ore vazhdon pėrsėri tė kalosh nė jashtė teme: Paraperjashtim nga Forumi
Mund te ketė edhe Pėrjashtime te menjėhershme,ky ndėshkim varet nga sjelljet tuaja.
Pėr secilėn nga kėto ndėshkime do tė sinjalizoheni mė njė mesazh privat duke ju shpjeguar arsyen pse e morėt ndėshkimin.[/color]


Edituar pėr herė tė fundit nga GenTToGolD nė Sun Oct 12, 2008 1:44 am, edituar 3 herė gjithsej (Reason for editing : Nga Stafi)

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi