Gati rruga ajrore Kosovė- Shqipėri

Shko poshtė

Gati rruga ajrore Kosovė- Shqipėri

Mesazh  Egzonho prej Wed Oct 15, 2008 9:19 pm

[b]Gati rruga ajrore Kosovė- Shqipėri [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/ekonomia/f.1015084737177_m.jpg[/img]
Hapja e rrugės sė re ajrore nė mes tė Kosovės dhe Shqipėrisė ofron mundėsi tė reja pėr fluturime dhe do ta shkurtojė kohėn e fluturimit pėr shumė kompani ajrore qė fluturojnė nė Prishtinė sė paku pėr 20 minuta, tė cilat tash janė tė detyruara tė kalojnė nėpėr Maqedoni. Edhe pėr Tiranė, fluturimi do tė zgjasė mė pak se 30 minuta. [/b]
Nėnshkrimi i kėtij memorandumi ėshtė rezultat i takimeve tė vazhdueshme mes ministrit tė Transportit dhe Postė-Telekomunikacionit tė Kosovės, Fatmir Limaj dhe ministri i Transportit i Shqipėrisė, Sokol Olldashi, dhe bisedimeve rreth hapjes sė njė rruge tė re ajrore midis Kosovės dhe Shqipėrisė, qė kanė rezultuar me mbajtjen e bisedimeve nė nivel ekspertėsh lidhur me realizimin teknik tė kėtij projekti, tė mbajtura mė 13 dhe 14 tetor 2008.
Me nėnshkrimin e Memorandumit tė mirėkuptimit midis Aeroportit Ndėrkombėtar i Prishtinės dhe Agjencisė Nacionale tė Trafikut Ajror tė Shqipėrisė, me ē’rast tė dy kėto subjekte janė pajtuar pėr njė plan ambicioz veprimi nė muajt nė vazhdim.
Memorandumi i nėnshkruar ka pėr qėllim qė t’i lehtėsojė aktivitetet, konsultimet dhe komunikimin nė mes tė Aeroportit Ndėrkombėtar tė Prishtinės, si ofrues i shėrbimeve tė navigacionit ajror nė Kosovė dhe Agjencisė Nacionale tė Trafikut Ajror tė Shqipėrisė me qėllim tė hapjes sė rrugėve tė reja ajrore midis Kosovės dhe Shqipėrisė. Me kėtė Memorandum, palėt marrin obligime zyrtare pėr kryerjen e punėve tė nevojshme pėrgatitore dhe pėr thellimin e bashkėpunimit bilateral nė fushėn e kontrollit tė trafikut ajror./
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3689
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi