Lecce mirėpret afėr 600 malazezė

Shko poshtė

Lecce mirėpret afėr 600 malazezė

Mesazh  Egzonho prej Wed Oct 15, 2008 8:10 pm

[b]Lecce mirėpret afėr 600 malazezė [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.1015073022257_m.jpg[/img]
Afėr 600 tifozė malazezė pritet tė jenė sonte tė pranishėm nė Lecce pėr ndeshjen e kualifikuese pėr Kampionat Botėror tė Grupit tė Tetė, ndėrmjet Italisė dhe Malit tė Zi.[/b]
Italianėt i kanė fituar dy ndeshjet e para nė grup, ndėrsa kanė barazuar nė takimin e vikendit tė kaluar kundėr Bullgarisė nė Sofje, dhe sonte janė nikoqirė tė Malit tė Zi.

Nga ana tjetėr malazezėt kanė barazuar dy herė, dhe sonte pritet takimi sensacional i Mirko Vucinic kundėr bashkėlojtarėve tė tij te Roma, Daniele De Rossi, Simone Perrotta dhe Alberto Aquilani.

Mėsohet se pėr ta ndjekur kėtė takim, rreth 600 tifozė nga Mali i Zi kanė udhėtuar nė Itali pėr t’i dhėnė mbėshtetje Pėrfaqėsueses sė tyre.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3661
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi