Daci: Qeveria e Kosovės nuk ka program...

Shko poshtė

Daci: Qeveria e Kosovės nuk ka program...

Mesazh  Egzonho prej Wed Oct 15, 2008 5:21 pm

[b]Daci: Qeveria e Kosovės nuk ka program... [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/kosove/f.1015043630731_m.jpg[/img]
[/b]Kryetari i Lidhjes Demokratike tė
Dardanisė, akademik Nexhat Daci
[b]Qeveria e tashme e Kosovės nuk ka program pėr tė rimėkėmbur ekonominė kosovare, shėndetėsinė dhe ēėshtjet sociale, ka deklaruar kryetari i Lidhjes Demokratike tė Dardanisė, akademik Nexhat Daci, gjatė takimit qė ka zhvilluar tė mėrkurėn me ambasadorin e Italisė nė Prishtinė, Michael Luis Giffoni.[/b]
Daci me kėtė rast shprehu bindjen e tij se, opozita kosovare po e ndihmon ngritjen e shtetit tė ri nė kėmbėt e veta, duke mos dashur qė tė sillet opozitė ndaj shtetėsisė sė Kosovės, ngase pėr kėtė kanė luftuar dhe ende luftohet me pėrpjekje nga tė gjithė, qė shteti ynė tė ecėn rrugės sė rimėkėmbjes, dhe integrimit tė saj nė strukturat apo arteriet euro - atlantike.

Megjithatė, ai ka thėnė se Qeveria e Kosovės duhet tė sillet si qeveri qė ėshtė zgjedhur nga populli dhe t’i pėrgjigjet popullit, e tė mos instalon njė diktat ndaj ēdo gjėje qė e tregon realitetin e jetės sė vėshtirė tė qytetarit tė rėndomtė nė Kosovė.

Ambasadori Giffoni ndėrkaq, ka thėnė se Kosovės i nevojitet njė punė mė e madhe me njė dinamikė mė tė shpejtė - nė tentim tė ringjalljes sė ekonomisė nė vend, me plane konkrete, nė mėnyrė qė jeta e qytetarit tė Kosovės tė ndėrrojė pozitivisht.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3538
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi