Njohja e Kosovės - Gjukanoviq: Nuk kam arsye private

Shko poshtė

Njohja e Kosovės - Gjukanoviq: Nuk kam arsye private

Mesazh  Egzonho prej Wed Oct 15, 2008 5:07 pm

[b]Njohja e Kosovės - Gjukanoviq: Nuk kam arsye private [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/rajon/f.1015065354497_m.jpg[/img]
[/b]Kryeministri i Malit tė Zi, Millo Gjukanoviq
[b]Kryeministri i Malit tė Zi, Millo Gjukanoviq ka deklaruar tė mėrkurėn nė Parlamentin malazez se, “nuk ekzistojnė kurrfarė arsyesh private e sekrete prapa vendimit tė Qeverisė sė kėtij vendi pėr ta njohur pavarėsinė e Kosovės.[/b]

"Personalisht, nuk kam kurrfarė interesash private, as nė Serbi e as nė Kosovė”, ka thėnė Gjukanoviq.

Gjukanoviq u ka bėrė thirrje tė gjithėve qė pohojnė ashtu, tė nisin njė proces gjyqėsor pėr t’i vėrtetuar ato “fakte”. "Deri atėherė, tė gjitha pohimet do t’i konsideroj spekulime dhe shpifje dhe ndaj tyre nuk do tė reagojė mė”, ka thėnė Gjukanoviq, pėr tė shtuar se, “Mali i Zi edhe mė tutje do tė ndėrtojė marrėdhėnie tė mira me fqinjėt, duke filluar nga Serbia”.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3507
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi