Apple paraqiti zyrtarisht laptopėt e ri MacBook Pro

Shko poshtė

Apple paraqiti zyrtarisht laptopėt e ri MacBook Pro

Mesazh  Egzonho prej Wed Oct 15, 2008 4:43 pm

[b]Apple paraqiti zyrtarisht laptopėt e ri MacBook Pro [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/tekno/f.1015024332636_m.jpg[/img]
Rreth secilės paraqitje tė produkteve tė reja nga kompania Apple ēohet pluhur i madh, mirėpo kjo nuk nėnkupton se Apple nė tė vėrtetė do tė shfaq diēka spektakolare. Kjo nuk ka ndodhur as kėsaj radhe, kur janė paraqitur laptopėt e rinj MacBook Pro.[/b]
Shkurtimisht, ajo qė Apple ka treguar tė martėn nė mbrėmje ėshtė njė kozmetikė e lehtė e serisė ekzistuese tė MacBook Pro dhe asgjė mė tepėr. Ėshtė e vėrtetė se, MacBook Pro i ri me diagonale tė ekranit prej 15.4 inēėsh tani ka kornizė tė zezė rreth ekranit, TouchPad i ri nuk ka buton shtesė, por i tėri funksionon si njė buton i madh dhe shtėpizė alumini e pėrpunuar nga njė pjesė e vetme e aluminit.

Pro ėshtė i trashė gjithsej 2.41 centimetra, i rėndė 2.49 kilogramė, qė ėshtė diē mė shumė nga seria e kaluar.
[img(360,192)]http://www.telegrafi.com/data/image/macbookpro1.jpg[/img]
Sa i pėrket brendėsisė, nė tė gjendet kartela e re grafike 9600M GT nga NVIDIA, e cila ende ėshtė mė e fuqishmja qė mund tė blihet nė treg, derisa gjėrat tjera janė pak a shumė standarde dhe shumė tė ngjashme me versionet e mėhershme: procesor nga Intel Core 2 Duo i cili punon me takt 2.4 GHz apo 2.6 GHz, dy apo katėr GB DDR3 RAM memorie dhe kartelė grafike shtesė e integruar nė pllakėn amė tė laptopit.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3510
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi