Gullit: Ancelotti ėshtė nė nivel tė njėjtė me Ferguson dhe Wenger

Shko poshtė

Gullit: Ancelotti ėshtė nė nivel tė njėjtė me Ferguson dhe Wenger

Mesazh  Egzonho prej Wed Oct 15, 2008 4:34 pm

[b]Gullit: Ancelotti ėshtė nė nivel tė njėjtė me Ferguson dhe Wenger [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.1015024023527_m.jpg[/img]
Ish-Lojtari i Rosonerėve,Holandezi Ruud Gullit:
Ish-lojtari i rosonerėve, holandezi Ruud Gullit, thotė se Carlo Ancelotti ėshtė personi i duhur pėr Milanin.[/b]
Gullit ka luajtur krahas Ancelottit nė vitet e vonshme tė 80-tave, dhe thotė se trajneri aktual i Milanit ėshtė nė tė njėjtin nivel me dy trajnerėt e Premierligės, Alex Ferguson dhe Arsen Wenger.

Rosonerėt kanė njė fillim tė dobėt tė sezonit nė tė cilin pėsuan dy humbje pas secilės u ēua shumė pluhur pėr tė ardhmen e trajnerit, por Gullit beson se Ancelotti ėshtė personi i duhur pėr Milanin.

“Carlo Ancelotti ėshtė njė person perfekt pėr pozitėn e trajnerit tė Milanit. Ai ėshtė njė taktik i shkėlqyeshėm. Ai ėshtė nė tė njėjtin nivel sikurse edhe Alex Ferguson dhe Arsen Wenger”, ka thėnė holandezi.

Milani nė ndeshjen e djeshme miqėsore ndaj Tiranės, ka pėsuar edhe njė humbje, duke u mposhtur me rezultat 2-1 nė Qemal Stafa
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3661
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi