Interi do t’i thotė lamtumirė San Siros

Shko poshtė

Interi do t’i thotė lamtumirė San Siros

Mesazh  Egzonho prej Wed Oct 15, 2008 4:31 pm

[b]Interi do t’i thotė lamtumirė San Siros [/b]

[img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.1015021854774_m.jpg[/img]
Stadiumi tė cilin e ndajnė Interi dhe Milani, San Siro
[b]Mediat italiane pėrcjellin lajmin se presidenti i Interit, Massimo Moratti, deri nė fund tė kėtij viti do tė marrė dritė jeshile pėr tė ndėrtuar stadium tė ri.[/b]
Gazzetta dello Sport ka shkruar se Interi tashmė e ka filluar procesin pėr ndėrtimit e stadiumit tė vet dhe ka filluar studimet dhe planet pėr ēdo detaj.

Gazeta shkruan se deri nė fund tė vitit klubi italian do tė marrė leje pėr ndėrtimin e shtėpisė sė vet, qė do tė duhej tė futej nė pėrdorim nė sezonin 2012/2013.

Stadiumi i ri i nerazurėve me siguri do tė jetė nė stilin e Allianz Arrenės, njė stadium modern me pesė yje dhe me kapacitet prej rreth 60000 ulėseve. Nė kompleks do tė duhet tė ketė restorante, qendra shopingu, madje edhe lojėra pėr tifozėt mė tė rinj.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3753
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi