Curri: Ta harrojme Hungarine

Shko poshtė

Curri: Ta harrojme Hungarine

Mesazh  GenTToGolD prej Tue Oct 14, 2008 11:51 pm

[center][b]Curri: Ta harrojme Hungarine[/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/kombetarja-bogdani.jpg[/img]

[b]Nga rezidenca e “Hotel de Guimaraes”, ku kombetarja eshte akomoduar,
mbrojtesi Debatik Curri kerkon te ngreje moralin e shokeve te tij, duke
kerkuar qe ata te perqendrohen tek sfida e neserme. [/b]
Kuqezinjte kerkojne ta harrojne sa me shpejt humbjen me Hungarine pasi neser ne
Brage i pret nje sfide akoma me e veshtire. Nga rezidenca e “Hotel de
Guimaraes”, ku kombetarja eshte akomoduar, mbrojtesi Debatik Curri
kerkon te ngreje moralin e shokeve te tij, duke kerkuar qe ata te
perqendrohen tek sfida e neserme. “Ishte me te vertet per te
ardhur keq. Vinim pas tre rezultateve pozitive dhe sinqerisht perjetuam
caste jo te mira pas ndeshjesh. Tani duhet ta harrojme ate humbje sa me
shpejt”, shprehet Curri. Me tej, lojtari i repartit difensiv u shpreh
se analiza e humbjes u be diten e diele nga trajneri Haan. Trajneri
kerkoi permiresimin ne te gjitha repartet”, vijon lojtari kuqezi. Curri
ka folur edhe per mungesen e Dallkut, duke pohuar se ai eshte nje
lojtar i rendesishem per kombetaren dhe mungesa e tij ne fushe do te
ndihet shume. “Dallku eshte nje lojtar titullar e do te ndihet mungesa
e tij. Dhe vete Dallku eshte merzit pak, por jane gjera qe ndodhin ne
futboll. Ai kerkon te jape maksimumin ne cdo ndeshje. Une personalisht,
po, pasi kemi vite qe luajme bashke dhe e njohim shume mire lojen e
njeri-tjetrit”, shprehet Curri, sipas te cilit, mbrojtja do perpiqet te
neutralizoje lojtarin me te rrezikshem portugez, Cristiano Ronaldo.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
GenTToGolD
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3841
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi